منطقه ای به نام استهبان در استان فارس قرار دارد که مردمان آن به کار باغداری و تولید انجیر مشغول هستند. نهال انجیر استهبان یک نهال ویژه است که از پیوند دو نوع انجیر حاصل میشود.

زمانی که این نهال کاشته میشود، چهار سال طول می کشد که این انجیر به بار بنشیند. تولید انجیر استهبان بعد از چهار سال شروع شده و تا سالیان متمادی ادامه داشته و بسیار پر سود میباشد.

از جمله ویژگی های ظاهری درخت انجیر در این منطقه، برگهای پهن سبز رنگ است که قابلیت رشد به ارتفاع شش تا 6.5  متر را هم دارد. تولید انجیر استهبان در هر نهال تا 20 سال ادامه دارد که سرمایه گذاری های اولیه باغداران را باز میگرداند.

از آنجایی که طعم این انجیر بسیار دلپذیر و خوشمزه است، آوازه ی آن به سایر کشورها هم رسیده است و انجیر خشک استهبان مورد تقاضای کشورهای خلیج فارس و سایر کشورهای اروپایی و کشورهای آسیای شرقی میباشد.

تولید انجیر استهبان در مقایسه با سایر باغات کشور، تنها به تولید انجیر خشک اختصاص می یابد و فروش انجیر تازه در این شهر تنها در مدت زمانی محدود انجام میشود.تولید انجیر استهبان

روش تولید انجیر استهبان و خشک کردن آن

انجیر خشک به روش های گوناگون تولید می شود که به نخ کشیدن ، قرار گرفتن در آون و قرار گرفتن در جریان هوا از جمله این روشهاست. اما در منطقه استهبان روش انجام این کار متفاوت از روشهای مذکور است و تنها خشک شدن میوه روی درخت انجام میشود.

از این جهت است این میوه دارای ارزش غذایی بالاتری نسبت به سایر انجیرهای بازار میباشد. هر چه میوه طی زمان بیشتری به درخت متصل بماند، تغذیه آن از ریشه، خاک، آب و هوا بیشتر شده و به ارزش غذایی و خاصیت آن افزوده میشود.

تولید انجیر استهبان به صورت خشک در سایزهای مختلف در بازار انجام می شود که هر چه سایز آن بزرگتر و رنگ آن در بسته بندی انجام شده  یکدست تر باشد، قیمت آن بالاتر تخمین زده میشود.روش تولید انجیر استهبان و خشک کردن آن  

ویژگی های تولیدات استهبان

انجیر استهبان مقاومت بالایی در برابر آفات و سایر بیماریهای درختان دارد. میتوان به مدت طولانی آن را به درخت نگه داشت، بدون اینکه دچار آفت یا بیماری شود. نیاز به سم کمی دارد که این امر به ارگانیک شدن تولید انجیر استهبان کمک بسیاری میکند.

مزه آن شیرین و بسیار نرم است، که همین بو و طعم مناسب آن موجب خوشمزه شدن انجیر خشک آن میشود. از آنجایی که تولید انجیر استهبان به صورت خشک، با جریان طبیعی هوا، نور خورشید و متصل به درخت انجام می شود ارزش غذایی آن بالاتر از سایر انجیر های موجود در بازار میباشد.تولید انجیر خشک چگونه است

خواص انجیر خشک که شاید بدردتان بخورد

انجیر خشک دو مزیت عالی دارد هم دارو هست و هم یک غذای مقوی و کامل و بسیار خوشمزه که خوردن آن هم راحت است که نه هسته دارد نه پوست انجیر برای درمان یبوست بسیار توصیه میشود کسانی که مشکلات گوارشی دارند حتما از انجیر خیسانده نرم استفاده کنند حتما انجیر خشک استهبان استفاده کنید که بصورت طبیعی و روی درخت خشک شده اند.

افرادی که ناراحتی قلبی دارند توصیه میشود روزانه حتی دو عدد هم شده انجیر خشک بخورند برای درمان بیماری های قلبی توصیه میشود از انجیر خشک در قران هم یاد شده بسیاری از عطاری های طب سنتی برای نسخه های خود از انجیر خشک استفاده میکنند که بهترین انجیر ها را ما برایشان آماده و ارسال میکنیم.

چطور انجیر خوب را بشناسیم و تهیه کنیم

انجیر خشک تازه بوی عطر خود انجیر میدهد .

کاملا گوشتی هست و داخلش پوک نیست. انجیری که داخلش کرم نزده باشه نشان از تازه بودن و نگه داری مناسب آن بوده

انجیر که راحت خورده بشه و سفت و خشک نباشه که در خوردن اذیت بشیم و....

مشاوره و خرید بهترین انجیر

برای خریدانجیر خشک استهبان در گرید های مختلف کافیست با ما در ارتباط باشید تا محصول مورد نظر شما را با خیالی راحت برای شما ارسال کنیم و شما را راضی نکه داریم. روز بر شما خوش