انجیر خشک گونه های مختلفی دارند که بعضی از آنها بصورت خشک شده مصرف میشوند و بعضی از نژاد آنها بصورت تر خوری که به آنها میپردازیم.

مشخصات کلی انواع انجیر خشک و تازه

اولین و پرفروشترین انجیری که میخام بهتون معرفی کنم انجیر خشک استهبانه که این انجیر نژاد رقم سبز ازمیر هست که نهال این انجیر فقط در آب و هوای گرم و معتدل استان فارس جواب میدهد و در جاهای شمالی انجیر بصورت طبیعی خشک نمیشود و لازمه که با دستگاه خشک کن انجیر  شود که خاصیت میوه انجیر از دست میرود و تا جای ممکن در نواحی شمالی از کاشت درخت انجیر در جاهای سرد خودداری کنید.قیمت-انجیر-خشک

فصل برداشت انجیر خشک استهبان

انجیر  استهبان اوایل مرداد ما برداشت میشود که تا 2 ماه یعنی اواخر شهریور ماه طول میکشد. انجیر  استهبان پس از رسیده شدن روی درخت به رنگ زرد طلایی در می آید که همین طور که روی درخت خشک شد بوسیله باد به روی زمین میریزد که بوسیله کارگران جمع آوری میشوند و به مدت 3تا5 روز دوباره روی سکو های صاف توری یا سیمانی که به ان اشپنگ یا مشا میگویند کاملا خشک میکنند عمل خشک شدن طبیعی با نور خورشید باعث سفید تر شدن انجیر خشک و مرغوب تر شدن محصول انجیر میگردد.انجیر-خشک-استهبان

چطور انجیر خشک را سایز بندی میکنند

انجیر خشک بعد از جمع آوری از باغ به داخل کارگاه های سورتینگ یا شرکت انجیر آورده میشوند که انجیر ها را داخل دستگاه ریخته و به 4 سایز مختلف تقسیم میشوند اولین سایز :

1-انجیرAAAهست که علت نامگذاری ۳آ یعنی درشت ترین نوع انجیر که اندازه تقریبی آن بین 22تا 24میلیمتر میباشد که خود انجیر AAA را بعد از ریختن روی نقاله به 4 قسمت تقسیم میکنند یعنی انجیر های دهان باز درشت و انجیر های دهان بسته رنگ روشن و انجیر های دهن بسته تیره رنگ و انجیر های ضایعاتی را بوسیله کارگران جدا میکنند.

2-دومین سایز انجیرAAهست که ساز 20تا 22میلیمتر دارد که متوسط هست و جزو پرفروشترین نوع انجیر خشک میباشد چون هم از نظر اندازه و هم از نظر قیمت مناسب هست و بیشتر مردم توان خرید را دارند.

3-انجیر بعدی سایز Aمیباشد که نسبتا ریز هست قطر تقریبی آن بین 18تا20میلیمتر است که برای مصارف خانگی فوق العاده است که حتما توصیه میشود ازراین نمونه تهیهرکنید.

4-و آخرین سایز انجیر Bهست که سایز خیلی ریزی دارد که اندازه آن بین 16تا 18 میلیمتر هست که برای آب انجیر و شیره انجیر و سرکه انجیر استفاده میشود که انجیر ارزان قیمتی است وکیفیت خوبی هم دارد.انجیر-خشک

فرق انجیر ها درچیه

همه انجیر ها ثمره یک درخت هستند و بیشتر فرق در ظاهره وگرنه مزه همگی مثل هم است حتی انجیر های دهن بسته شیرینی و شربت بیشتری نسبت به انجیر های دهان باز دارند.

معیار قیمت گذاری انجیرخشک

قیمت انجیر خشک به چند عامل بستگی دارد:

1.رنگ انجیر که هرچی سفید تر باشد گرانتر و هرچی خرمایی تر باشد ارزانتر

2.سایز انجیر  که اگر درشت باشد گران و اگر ریز باشد ارزان

3.میزان دهان باز و بسته بودن انجیر خشک که اگر دهان باز باشد گرانتر و دهان بسته باشد ارزانتر هست.خرید-انجیر-خشک

خواص انجیر خشک

انجیر خشک در طب قدیم بسیار مورد استفاده قرار میگرفت زیرا علاج بسیاری از بیماری هاست همان طور که در قرآن بسیار از انجیر خشک نام برده شده است. انجیر خشک درمان کننده یبوست و کم کاری شکم افرادی که دچار مشکل یبوست هستند میباشد نسخه درمانی شبانه چند عدد انجیر کوهی استهبان که شهد بیشتری دارد را داخل یک لیوان آب بریزید و صبح ناشتا تفاله انجیر و شربت انجیر را میل کنید هفته ای 3تا4 بار بخورید بعد از دو هفته کاملا برطرف میشود.

معجون و پودر انجیر خشک

افرادی که مشکل جویدن دارند توصیه میشود از پودر انجیر خشک خالص که سایت انجیر تک انجیر های مرغوب را برای مشتریان آسیاب میکند تهیه کنند و میل نمایند و حتی میتوانند برای کودکان خود یک میان وعده قوی تهیه کنید ترکیب پودر انجیر و کنجد یک میان وعده خوب و مقوی است.

انجیر خشک برای زود انزالی : انجیر خشک به خاطر طبع گرمی که دارد باعث درمان زود انزالی میشود برای درمان شبی 6 تا 10 عدد میل شود که معجزه میکند. انجیر خشک برای چاقی انجیر خشک به خاطر داشتن فیبر و ویتامین های زیاد که جدول ویتامین ها را مطالعه کنید.

باعث چاق شدن میشود برای درمان ابتدا انجیر ها را داخل عرق زنیان ریخته و بعد از 8تا 12 ساعت فقط انجیر ها را میل نمایید و دوباره بار بعد هم میتوانید از انجیر به همان آب انجیر اضافه کنید که کمک بزرگی به بیماری یبوست و معده میکند که باعث چاق شدن میشود فقط در خوردن زیاده روی نکنید هفته ای دوبار انجیر نرم شده ولی انجیر را همیشه میتوانید استفاده کنید.خواص-انجیر-خشک

خرید و فروش انجیر خشک

سایت های بسیاری در گوگل و شبکه های اجتماعی مشغول خرید و فروش انجیر خشک هستند که شما باید بهترین سایت انجیر را که هم از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت مناسب باشد انتخاب کنید. ما در سایت انجیر جوانمرد تمامی اصول را رعایت مینماییم و انجیر قیمت خود باغدار و کیفیتی عالی بوسیله باربری مطمعن در حجم های زیاد و عمده و پست پیشتاز و سفارشی برای حجم های کم و انجیر کیلویی ارسال میکنیم. جهت خرید با ما در ارتباط باشید امیدوارم مطالب کامل و مفید باشد نظرات خود را برای ما ارسال کنید.