انجیر صادراتی استهبان به دلیل استفاده در محصولات مختلف صنعتی و تجاری، به دو صورت تازه و خشک صادر میشود. استهبان یکی از شهرستان های واقع در استان فارس است که دارای بهترین نهال های انجیر است. انجیر استهبان به سایر کشورها صادرات می شود که علت این امر طعم فوق العاده و ویژگی منحصر به فرد آن برای خشک کردن میباشد.

انجیر صادراتی استهبان به دلیل استفاده در محصولات مختلف صنعتی و تجاری، به دو صورت تازه و خشک صادر میشود. در میان دسته های انجیر خشک موجود در بازار خشکبار، انجیر صادراتی استهبان دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر محصولات میباشد.انجیر صادراتی استهبان

محصولات صنعتی که با انجیر استهبان درست میشود

از جمله محصولات و زمینه هایی که از انجیر استهبان در تولید آن استفاده میشود میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1-  تولیدات صنعتی و دستی شربت انجیر

2-  پخت کلوچه و کیک انجیر

3-  ساخت مسقطی شیرین انجیر در استان فارس

4-  تولید انجیر خشک با انجیر صادراتی استهبان

5-  تولید کمپوت انجیر تازه

6-  ساخت ژل انجیر

7-  تولید مربای انجیر در سایز های مختلفانجیر صادراتی ایران

کشورهای متقاضی انجیر صادراتی استهبان

لازم به ذکر است بزرگترین منطقه زیر کشت انجیر برای تولید و صادرات انجیر خشک و تازه، شهرستان استهبانات میباشد.

نژاد این نهال و منطقه خوش آب و هوای استهبان، از جمله عوامل تاثیر گذار در کیفیت محصولات این منطقه میباشد. انجیر استهبان، دارای سایز های مختلفی است که انواع تازه آن، برای تولیدات محصولات مذکور به سایر شهرستانهای ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر میشود.

مقداری از آن که برای خشک شدن در نظر گرفته میشود به درخت باقی مانده و زیر نور خورشید در معرض جریان باد خشک می گردد. میزان تولیدات انجیر صادراتی استهبان در سال، 25 هزار هکتار سطح زیر کشت میباشد.

از دیگر کشورهایی که خریدار انجیر استهبان ایران هستند، میتوان به کشورهای چین، ویتنام، ژاپن و روسیه اشاره کرد.انجی صادراتی ابران

دسته های صادراتی انجیر استهبان

انجیر در سایز های مختلف در باغات وجود دارد که بزرگترین، نرم ترین، شیرین ترین و خندان ترین انجیر ها برای صادرات کنار گذاشته میشود.

در دسته های انجیر، کیفیت AAA یا سوپر، درجه AA و درجه A برای صادرات به سایر کشورها ارسال و بسته بندی میگردد. از جمله عواملی که در این بسته بندی و کنترل کیفی محصولات خشکبار برای جلب رضایت سایر کشورها بررسی میشود عواملی نظیر :

1-  رنگ انجیر

2-  قطر و میزان بزرگی انجیر

3-  خندان یا بسته بودن محصول

4-  سالم و تازه بودن آن یا عدم آفت زدگی و ماندگی میوه میباشد. از آنجایی که انجیر برای سلامتی و انرژی بدن تاثیر به سزایی دارد، صادرات انجیر در فصول مختلف صورت میگیرد که انجیر صادراتی استهبان درون فصل و خارج فصل دارای قیمت های متفاوت میباشد. ( قیمت انجیر )

خواص انجیرصادراتی استهبان

انجیر خشک خواص زیادی دارد و میتوان از آن به عنوان یک صبحانه مقوی استفاده کرد که سرشار از انرژی است. انجیر انتی اکسیدان بسیار زیادی دارد انتی اکسیدان موجود در انجیر عارضه همچون پیری زود رس و سرطان را کاهش میدهد .

یبوست و تقویت روده ها اگر میخاهید دچار یبوست نشوید ورودها و معده شما خوب کار کند و دچار زخم معده نشوید حتما از انجیر خشک و شربت ناشتای انجیر استفاده کنید .

ابتدا چند تا دونه انجیر خشک رو داخل یک لیوان آب بریزید و بعد از 123 ساعت که آب انجیر ها در اومد و زرد شد آب و خود انجیر رو میل کنید که تمامی بیماری های شما رو از بین میبره و یک میان وعده ی بسیار خوشمزه برای شما هست.

برای خریدانجیر و این محصول بینظیر با کیفیت که موندگاری زیادی هم داره میتونید انجیر تازه و ارگانیک رو مستقیم از باغدار در همین سایت خرید کنید که قیمت بسیار مناسبی نسبت به بقیه فروشگاه ها داره هدف ما حذف واسطه ها و فروش انجیر  مستقیم است تا همه بتونن انجیر رو با قیمت مناسب خریداری کنن