یکی از راه های نگهداری انجیر، خشک کردن آن است. از آنجایی که انجیر میوه ای مرطوب است ممکن است حین خشک شدن به هم بچسبد. برای جلوگیری از این امر انجیر آردی استهبان تولید میشود. انجیر آردی همان انجیر خشک است که به آرد آغشته شده است. جهت تولید انجیرهای آردی، انجیر تازه را آرد می زنند، سپس آن را از نخ عبور میدهند.

این انجیرها در کنار هم قرار گرفته و خشک میشود اما به هم نمی چسبند و از آفات در امان می مانند. انجیر آردی استهبان نسبت به سایر نژادهای انجیر از قیمت بالاتری برخوردار است که این امر به دلیل ویژگی های این نهال میباشد. نهال انجیر استهبان پیوندی بوده و به دلیل مقاومت بالای درخت در برابر آفات، میوه های آن درشت تر شده و به طور کامل میرسند. همین امر در کیفیت نهایی محصول نیز تاثیر به سزایی گذاشته و میوه ها از لحاظ ظاهری شکیل تر میشوند.انجیر-آردی-استهبان

اندازه های انجیر آردی استهبان

این انجیر در سایزهای مختلف به فروش میرسد. به صورت اینترنتی و حضوری میتوانید انجیر آردی استهبان را در حجم های مختلف در اختیار داشته باشید. برای کسب اطلاع از نحوه توزیع انجیرها بهتر است گرید هایی که انجیر با آن بسته بندی میشود را بشناسید.

انجیر آردی گرید AAA : دانه هایی که در این دسته قرار می گیرند از لحاظ سایز درشت ترین میوه های یک باغ هستند. معمولا دانه های 24 تا 28 میلیمتر را در این دسته قرار میدهند. رنگ دانه ها نیز باید سفید بوده و آردی بودن آن توجیهی بر سیاه بودن دانه ها نیست. ممکن است مقدار کمی از دانه ها تیره باشند اما میزان آن نباید از 15 درصد تجاوز کند.

انجیر آردی گرید AA : این بسته از انجیر آردی استهبان، دارای دانه های 22 تا 24 میلیمتر است. رنگ آنها سفید و یکدست است و تنها 25 درصد از دانه های یک بسته را انجیرهای تیره تشکیل میدهند.

انجیر آردی گرید A : این دسته یا درجه، دارای سایز 18 تا 20 میلیمتر میباشد. تمامی دانه ها از لحاظ کیفی باید در حد مطلوب و عالی باشند. گرید میوه هرگز به معنی تفاوت کیفیت دانه ها نیست. تمامی دانه ها باید یکدست دارای درجه کیفی بالا بوده و تنها از لحاظ سایز با هم متفاوت باشند.انجیر-آردی-استهبان3

سفارش انجیر آردی از استهبان

برای خرید ارزانتر انجیر آردی بهتر است سفارش خود را از استهبان به صورت مستقیم انجام دهید. با حذف واسطه ها از مسیر خرید و فروش محصولات بدون واسطه به دست مشتری رسیده و لازم نیست سود دلالان را نیز شما بپردازید. انجیر آردی استهبان در صدر لیست خرید و فروش انجیرهای خشک کشور قرار دارد. علت آن کیفیت بالا و طعم بی نظیر آن میباشد.انجیر-آردی-استهبان3

خواص انجیر آردی

انجیر آردی استهبان به خاطر داشتن آرد ویتامین های بیشتری به خود جذب میکند که خود آرد و انجیر باعث چاق شدن صورت و گرمی بدن شده و همینطور خوردن آب انجیر باعث درمان یبوست شده برای دانستن تمامی خواص انجیر کلیک کنید.

قیمت انجیرآردی در بازار

برای استعلام قیمت انجیر آردی استهبان و تمامی انجیر های خشک استهبان و خرید مستقیم از باغدار بدون واسطه با ما در تماس باشید.