مشخصات انواع انجیر خشک

خرید و قیمت انجیر خشک درشت۳A

فروش-انجیر-خشک-و-درشت

مناسبتی که برای آن خشکبار یا انجیر خریداری می شود، تاثیر زیادی در انتخاب بسته بندی یا سایز مناسب دانه های انجیر دارد. معمولا انجیر خشک درشت را برای برگزاری مناسبات و مهمانی ها خریداری میکنند. برای مصرف روزانه نیز از این دسته انجیرها خریداری میشود.
اما کسانی که دوست دارند با قیمت مناسب تری خرید خود را انجام دهند میتوانند به جای خرید انجیر درشت از انجیرهای فله، ریز یا درهم به انتخاب بپردازند. انجیر خشک در گریدهای مختلف در بازار ارائه میشود که هر کس بسته به بودجه ای که برای خرید محصول در نظر دارد میتواند دسته مورد نظر خود را انتخاب کند. قبل از خرید انجیر خشک بهتر است انواع انجیر بازار را بشناسید.خرید-انجیر-خشک-و-درشت-استهبان

گریدهای مختلف انجیر خشک در بازار

۱-  انجیر خشک درشت و پرک : انجیرهایی که انتهای آنها چاکدار بوده و درون آنها پیدا میباشد، انجیر پرک نام دارند. انجیرهای پرک تنها ده درصد از محصولات یک باغ را شامل میشوند. قیمت بالایی دارند و معمولا انجیر خشک درشت یک برند به صورت پرک ارائه میشود. علت آن این موضوع است که وقتی انجیرها به کمال میرسند و به طور کامل میرسند، از انتهای آنها شیره ای خارج میشود. این شیره باعث چاک خوردن انجیر شده و نشانی از کمال میوه میباشد.
۲-  انجیر خشک درشت AAA: معمولا انجیر های ۳A را جز انجیرهای درشت بازار میشناسند. سایز آنها ۲۴ تا ۲۸ میلیمتر است و به دو صورت پرک و بسته عرضه میشوند. انجیرهای بسته از انجیرهای پرک قیمت کمتری دارند.
۳-  انجیر خشک AA : انجیر با سایز متوسط در بازار در این دسته قرار دارد. اگر انجیرها از هر سایزی جز انجیرهای استهبان باشند، قیمتشان از سایر انجیرهای بازار بیشتر میباشد. کیفیت بالای محصولات استهبان، سبب شناخته شدن آن در داخل و خارج از کشور شده است.
۴-  انجیر خشک A : این گرید از انجیر جز انجیرهای ریز بازار است که نسبت به سایر دسته ها از سایز کوچکتری برخوردار میباشد. معمولا انجیرهای این دسته جز انجیر خشک درشت شناخته نشده و دارای سایز ۱۸ تا ۲۲ میلیمتر میباشد.
۵-  انجیرهای فله : کسانی که خواهان خرید انجیر خشک با قیمت مناسب هستند، بهتر است به فکر خرید انجیر فله با دانه های درهم باشند. سایزهای مختلف از ریز تا درشت در این دسته قرار دارند که دارای قیمت به مراتب مناسب تر نسبت به سایر دسته ها میباشد.انجیر-خشک-درشت-استهبان

انجیر فله برای کارخانجات

کارخانجاتی که اقدام به تولید فرآورده های مختلف از انجیر خشک میکنند، میتوانند به جای خرید انجیر خشک درشت، اقدام به خرید انجیر فله نمایند. اینگونه هم هزینه خرید آنها پایین می آید و هم میتوانند با سود کمتری محصولات را به بازار عرضه کنند.

انجیر فله نیز شامل انجیرهای با کیفیت میشود، فقط دانه های آن ریز و درشت و سفید و تیره قاطی می باشند. خرید انجیر ضایعاتی به اسم انجیر فله به هیچ وجه قابل قبول نیست.فروش-انجیر-خشک-و-درشت

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image