در بازار خرید و فروش انجیر خشک، انجیر استهبان قیمت بیشتری نسبت به سایر انجیرها دارد. دلایل زیادی باعث این امر شده که یکی از مهمترین آنها طعم و مزه بی نظیر این انجیر است. انجیر استهبان بسیار شیرین و خوشمزه است و رنگ زرد یکدستی دارد. شرایط اقلیمی برای رشد این انجیر در استان فارس به طور کامل مهیاست.

نهال انجیر به نور مناسب و آب و هوای گرم نیاز دارد. آبیاری آن به صورت دیمی است و به مقدار کم نیاز است به گونه ای که خاک آن تنها کمی مرطوب باشد. مورد دیگر که باعث شده است انجیر استهبان قیمت بالاتری نسبت به سایر انجیرها داشته باشد، تولید عمده آن است. بیش از دو سوم زمین های این منطقه به کشت انجیر اختصاص یافته است. تولید بالا سبب شده انجیر این منطقه با قیمت به مراتب مناسب تر به سراسر ایران توزیع گردد. علاوه بر ایران این انجیر به سایر کشورها نیز صادر میگردد.

دلیلی که سبب تقاضای بالای انجیر استهبان از سوی سایر کشورها شده، ارگانیک بودن آن است. انجیر استهبان قیمت مناسبی نسبت به کیفیت بالای این محصول دارد. نژاد نهال پیوندی آن بسیار قوی بوده و برای رشد و رویش نیاز به کود شیمیایی ندارد. همین امر سبب شده بسیاری از کشورهای اروپایی اقدام به ثبت سفارش این محصول از کشور ایران نمایند.انجیر-خشک-قیمت-

علت بالا بودن قیمت انجیر استهبان

در بالا به صورت مفصل در مورد چرایی این مطلب که انجیر استهبان قیمت بیشتری نسبت به سایر محصولات یک فروشگاه دارد، صحبت شد. اما شرایط خشک شدن انجیر این منطقه نیز تاثیر به سزایی در شهرت آن در بازار خشکبار داشته است. زمانی که یک انجیر مدت زمان طولانی تری به درخت بماند، تغذیه آن از خاک بیشتر میشود.

آب بیشتری دریافت کرده، نور خورشید را بیشتر به خود جذب کرده و از خاک تغذیه بیشتری میکند. همه این عوامل باعث بالا رفتن ارزش غذایی این میوه شده که سایر انجیرها شاید به این اندازه توانایی ماندن به درخت را نداشته باشند. انجیر به سرعت به وسیله باد یا آفات از بند خود جدا شده و به زیر درخت می افتد. همین امر باعث ریز ماندن و آفت زدگی آن میشود. اما انجیر استهبان قیمت خود را مرهون نژاد برتر و اتصال بیشترش به درخت میباشد.انجیر-خشک-قیمت

انجیر استهبان قیمت متفاوتی بر حسب گرید دارد

انجیرهای یک باغ را بر حسب اندازه و سایز دسته بندی میکنند. اندازه و گرید بسته بندی نیز روی قیمت انجیر تاثیر میگذارد. گرید AAA از انجیر استهبان قیمت بیشتری نسبت به گرید های پایین تر دارد. سایز دانه های این گرید یا درجه، بین 24 تا 28 میلیمتر میباشد. رنگ دانه های آن یکدست و زرد و روشن است شاید تنها 15 درصد از دانه های آن دارای رنگ تیره تر نسبت به سایر دانه ها باشد.

گرید AA دارای دانه هایی با قطر 22 تا 24 میلیمتر است که شاید 25 درصد از دانه های آن دارای رنگی متفاوت از سایر دانه ها باشند. گرید A نیز کوچکترین سایزی است که دانه ها دارند و بین 18 تا 22 میلیمتر قطر دارند. این نکته را حین خرید مد نظر قرار دهید که گرید تنها نشانه سایز دانه هاست و تاثیری روی کیفیت دانه ها ندارد. محصولات از لحاظ کیفی باید یکسان باشندانجیر-خشک-قیمت جهت استعلام لیست قیمت کافیست در واتساپ با ما در ارتباط باشید یا فرم مشاوره را در صفحه تماس با ما پر کنید.