شرکت های بازرگانی در ایران به دلیل حجم زیاد تولید انجیر خشک در ایران، فعالیت گسترده ای در سطح کشور دارند. شرکت بازرگانی انجیر خشک از جمله مجموعه های معتبر صادرات و واردات کشور میباشد. علت این امر نظارت مراجع ذیصلاح به این شرکت ها میباشد. زمانی یک شرکت میتواند به بازرگانی تبدیل شود که بتواند کیفیت محصولات و رضایت مشتری را تامین کند.

در طی پروسه بازرگانی شدن شرکت ها، مجوزهای زیادی در زمینه صادرات و واردات به آنها اعطا میشود که شرط ماندگاری آن رضایت مشتری و عملکرد درست شرکت میباشد. بازرگانی انجیر خشک، بیشتر اقدام به صادرات محصولات استهبان میکند، علت این امر حجم بالای تولیدات این منطقه میباشد. نژاد انجیر استهبان بسیار قوی و طعم آن بسیار مطبوع و دلپذیر میباشد. بسیاری از کشورها خواهان و متقاضی این نوع انجیر هستند که سفارش خود را از طریق شرکت های بازرگانی دریافت میکنند.

لیست قیمت انجیر خشک

شرکت-بازرگانی-انجیر-خشک

ویژگی های یک انجیر صادراتی

زمانی یک شرکت بازرگانی انجیر خشک قادر به ارسال انجیرها به سایر کشورها میباشد که انجیر ویژگی های لازم را برای صادرات داشته باشد. از جمله ویژگی هایی که یک انجیر خشک جهت صادرات باید داشته باشد سلامت، ارگانیک بودن و سایز و ابعاد، همچنین ظاهر زیبا میباشد. یک انجیر صادراتی باید خوش طعم و شیرین باشد و تمامی دانه های آن که در یک بسته بندی هستند، باید سالم و یک اندازه باشند.

گرید های مختلفی در بسته بندی انجیرهای خشک وجود دارد که بر اساس سایز انجیر در نظر گرفته میشوند. مورد دیگر که بازرگانی انجیر خشک باید جهت ثبت سفارش به آن دقت داشته باشد، میزان تولید سالانه است. شهرهای مختلف ایران اقدام به تولید انجیر میکنند. اما منطقه ای که قادر به تامین نیاز بازار در حجم بالا میباشد، منطقه استهبان است. در این منطقه از آنجایی که بیش از دو سوم زمین های کشاورزی به کشت انجیر اختصاص یافته است؛ میزان تولیدات انجیر بالاست و شرکت های بازرگانی میتوانند به پشتوانه این تولیدات خرید و فروش را انجام دهند.شرکت-بازرگانی-انجیر-خشک

گرید های انجیر خشک

در بالا در مورد گرید های انجیر که توسط شرکت بازرگانی انجیر خشک صادر می شود صحبت شد. این گرید ها به شرح زیر می باشد: 1-  گرید aaa : گرید 3a به انجیرهایی گفته میشود که در آن دانه ها دارای سایز درشت در حد 24 تا 28 میلیمتر میباشند. از لحاظ ظاهری و رنگ دانه بسیار سفید و یکدست هستند.

2-  گرید aa : این دسته شامل انجیرهایی است که قطر دانه ها در حد 22 تا 24 میلیمتر میباشد. اگر چه از لحاظ سایز ریزتر از گرید بالاست اما از لحاظ کیفی باید درجه یک و سالم باشد.

3-  گرید a : این دسته شامل دانه های ریز تر است که دانه ها دارای قطر 20 تا 22 میلیمتر میباشند. از لحاظ ظاهری ممکن است نزدیک 25 درصد انجیرهای تیره باشند. اما این دلیلی نیست که از لحاظ طعم و کیفیت در رده پایین قرار گیرند. انجیرهای فله نیز توسط شرکت بازرگانی انجیر خشک به سایر کشورها صادر می شوند که برای کارخانجات تولید کننده مربا یا قنادی های تولید کننده شیرینی جات مفید میباشد.شرکت-بازرگانی-انجیر-خشک