یکی از گونه های انجیر خشک که خودرو بوده و در کوهپایه ها و مناطق کوهستانی رشد می یابد، انجیر کوهی میباشد. خرید انجیر کوهی به دلیل خواص بالای این میوه صورت گرفته و تفاوت آن با سایر انجیرها در محل رویش آن است. از آنجایی که این میوه خودرو است و در مناطق کوهستانی می روید، نیاز به آبیاری زیادی ندارد.

مقاومت درخت و میوه بالا بوده و دانه های انجیر مدت زمانی زیادی به درخت می مانند. زمانی که در یک نژاد میوه ها مدت زمان بیشتری به درخت اتصال داشته باشند، تغذیه آنها از نور خورشید و خاک بیشتر میشود؛ از لحاظ ارزش غذایی در کیفیت بهتری قرار میگیرند و از نظر پزشکی خواص بیشتری جهت درمان بیماری ها خواهند یافت.خرید-انجیر-کوهی-شیرین

خواص انجیر کوهی

اگر به دنبال خرید انجیر کوهی هستید میتوانید از فروشگاه های تخصصی ارائه دهنده انواع انجیر خشک اقدام کرده و خرید خود را انجام دهید. در بازار حضوری خرید و فروش انجیر شاید نتوانید انجیر کوهی با خواص مورد نظر خود را بیابید، اما با سفارش از طریق فروشگاه های اینترنتی قادر خواهید بود به تولید کنندگان این میوه دسترسی یابید.

از هر کجای ایران به انجیرهای تولید شده در سراسر کشور دسترسی یافته و میتوانید محصول مورد نظر خود را بیابید. انجیر سرشار از ویتامین c ، آهن و کلسیم است. کسانی که دارای بیماری پوکی استخوان هستند میتوانند از خواص بی نظیر این میوه بهره ببرند. به دلیل فیبر بالای این میوه کسانی که از سوء تغذیه و یبوست رنج می برند نیز میتوانند انجیر خشک خریداری کرده و به صورت منظم مصرف نمایند.خرید-انجیر-کوهی-درجه-1

خرید انجیر کوهی با ویژگیهای مخصوص

اگر بخواهید در مورد طعم این میوه کوهی بدانید، لازم به ذکر است، طعم این میوه کمی ترش میباشد. اگر انجیرهای معمولی بازار دارای طعم شیرین بی نظیر هستند، طعم انجیر کوهی شیرین و دارای ته مزه ای ترش میباشد. خرید انجیر کوهی باید از مناطق مخصوص صورت گیرد.

زیرا در مناطقی که در طول سال باران بیشتری می بارد، انجیر کوهی به دست نمی آید. برای بیماران دیابتی و دارای فشار خون بسیار مناسب بوده و آنتی اکسیدان فراوان دارد. یکی از تفاوت های انجیر کوهی با سایر درختهای انجیر مقاومت بالای آن در برابر سرما و زمستان است.

از آنجایی که میوه انجیر برای ناراحتی های سینه موثر است ممکن است مصرف انجیر در کنار داروهای این بیماری، به افراد دچار مشکلات تنفسی توصیه شده باشد. با خرید انجیر کوهی از فروشگاه انجیر تک، قادر به بهره مندی از خواص بی نظیر این میوه تابستانی مفید خواهید بود.

لیست قیمت انجیر خشک

خرید-انجیر-کوهی-استهبان