انجیر درجه بندی های مختلفی از لحاظ کیفی دارد. خرید انجیر درجه 1 به معنی خریدی است که از بین محصولات مرغوب یک باغ صورت میگیرد. در یک باغ معمولا میوه های مرغوب را که از لحاظ سایز، طعم، شکل در سطح بالاتری نسبت به سایر اقلام قرار دارند را در دسته بندی های ویژه قرار داده و آنرا به عنوان درجه یک به بازار عرضه میکنند.

خرید انجیر درجه 1 معمولا از بین نژادهای برتر نهال در کشور نیز صورت میگیرد. برای مثال انجیر استهبان از لحاظ طعم جز انجیرهای درجه یک کشور قرار دارد. خرید انجیر درجه 1 به صورت خشک در تمام طول سال امکان پذیر است و میتوان به دو صورت حضوری و اینترنتی آنرا انجام داد.

هنگام خرید و قیمت انجیر  اینترنتی اگر خریداران به اعتبار فروشگاه اطمینان داشته و توجه کافی را مبسوط دارند، میتوانند به راحتی و با قیمت به مراتب پایین تر اقدام به خرید انجیر درجه 1 نمایند. علت این امر حذف واسطه ها از معامله است. خرید از طریق اینترنت این امکان را برای خریدار فراهم می آورد که بدون واسطه با تولید کننده یا باغدار ارتباط برقرار کرده و سفارش خود را ثبت نماید.خرید-انجیر-درجه-1-خشک-شده

خرید انجیر درجه 1 صادراتی

معمولا زمانی که حرف از انجیر درجه 1 به میان می آید همگان به یاد انجیر استهبان می افتند. دلیل این امر شهرت انجیر های این منطقه از لحاظ طعم، رنگ، شکل و سایز میباشد.

منطقه استهبانات در استان فارس واقع است که به دلیل خاک مرطوب و آب های فراوان زیر زمینی در این خطه، آب مورد نیاز نهال انجیر به صورت دیمی در تمامی تابستان فراهم بوده و درخت به راحتی آب مورد نیاز خود را در اختیار دارد. خرید انجیر درجه 1 از این شهرستان در گرید و سایزهای مختلف صورت میگیرد.خرید-انجیر-درجه1-استهبان انجیر خشک درجه 1 استهبان در سایزهای AAA ، 2A و A در بازار موجود است که به دلیل بهره مندی از نور کافی و خاک غنی توانسته گوی سبقت را از سایر شهرستانهای ایران در بازار خشکبار برباید. انجیر خشک استهبان در خارج از مرزهای ایران نیز از شهرت و محبوبیت کافی برخوردار است.

دلیل آن نحوه خشک شدن آن در مقایسه با سایر انجیر هاست. انجیر بعد از آنکه به مرحله خاصی از کمال میرسد، از درخت جدا شده و به زمین می افتد. اما انجیر درجه 1 استهبان به دلیل مقاومت بالای نهال آن، مدت زمان زیادتری به درخت مانده و از خاک و نور خورشید تغذیه میکند. این عامل سبب افزایش مواد مغذی میوه شده و ارزش غذایی آن را بالا میبرد. خرید انجیر درجه 1 صادراتی استهبان در صدر لیست خرید و فروش بازرگانی های کشور قرار دارد.خرید-انجیر-درجه1