ممکن است حین خرید انجیر خشک برای مصرف روزانه یا تولید فرآورده های انجیری، با اصطلاحی به نام انجیر لاکی روبرو شده باشید. یا نام آن را شنیده اید اما نمی دانید انجیر لاکی چه مدل انجیر میباشد؟ خرید انجیر لاکی از بین انجیرهای خشک صورت میگیرد اما رنگ انجیر سبب گذاشتن نام لاکی بر روی برخی از انجیرها شده است.

عده ای به دنبال مصرف یا خرید انجیرهای سفید رنگ هستند. اما برخی از دانه ها حین خشک شدن به رنگ قهوهای کمرنگ یا پر رنگ در می آیند که به این انجیرها نام انجیر لاکی میگویند. این مدل انجیر خشک برای کسانی مناسب است که تنها به خواص این میوه پرخاصیت اهمیت میدهند؛ علاوه بر طعم، رنگ و ظاهر میوه در درجه دوم اهمیت برایشان قرار دارد.

نام دیگری که در بازار برای خرید انجیر لاکی استفاده میشود انجیر خرمایی است. این دسته از انجیرهای خشک به صورت آردی و پودر شده نیز در بازار عرضه میشوند. هر کدام بسته به سایز و اندازه شان دارای قیمت های مختلف هستند.

انجیر لاکی به صورت پرک و بسته

جهت تعیین قیمت برای دسته های مختلف انجیر خشک سایز و رنگ همچنین شکل ظاهری میوه مورد بررسی قرار میگیرد. به طور کلی انجیرهای خشک موجود در بازار به انجیرهای فوق پرک، پرک و بسته تقسیم میشوند. خرید انجیر لاکی اگر در بزرگترین سایز یا به صورت انجیر پرک به صورت گیرد، قیمت بیشتری خواهد داشت.

اما خرید و فروش آن به صورت فله و انجیرهای ضایعاتی در بازار قیمتی به مراتب مناسب تر خواهد داشت. انجیر لاکی فله همان انجیرهای سالم با سایز کوچک و بزرگ است که از کیفیت مطلوب بهره مند میباشد. اما انجیر ضایعاتی به انجیرهایی گفته میشود که جز میوه های گنجشک خورده و زنبور خورده میباشد.

این انجیرها به صورت کارتون هایی با وزن 8 کیلو به بازار ارائه میشود. که با قیمت پایین، مصرف کنندگان این میوه را جهت تولید محصولات و فرآورده های مختلف خریداری میکنند.خرید-انجیر-لاکی-شکلاتی

موارد مصرف جهت خرید انجیر لاکی

انجیر لاکی که دارای رنگ تیره و در برخی موارد دارای قیمت کمتر از انجیرهای سفید است؛ جهت تولید مربا و تولید کیک، شیرینی و مارمالاد خریداری میشود. هنگام خرید و فروش انجیر خریداران باید این نکته را بدانند که انجیر از هر نوعی با هر قیمتی باید از کیفیت قابل قبول برخوردار باشد.

این تفاوت قیمتی که در خرید و قیمت انجیر در بازار خشکبار برای دانه ها در نظر گرفته شده است، به دلیل تفاوت سایز و ظاهر و نژاد میوه است نه تفاوت در کیفیت میوه ها!!! با خرید انجیر از مراکز معتبر می توانید از کیفیت محصول مطمئن بوده و خرید انجیر لاکی یا هر نوع انجیری را با ضمانت کالا انجام دهید.خرید-انجیر-لاکی