Mohammad Shoja

به دلیل اینکه انجیر میوه مخصوص مناطق گرمسیری است و به آب زیادی نیاز ندارد، در این منطقه به خوبی رشد می یابد. خرید انجیر خشک در شیراز از منطقه استهبانات در حجم های زیاد گواه این موضوع است. شیراز یکی از شهرهای استان فارس در منطقه گرم و خشک ایران است.

در این استان باغات میوه زیادی وجود دارد که یکی از میوه هایی که در این استان به مقدار زیاد تولید میشود، انجیر میباشد. خرید انجیر خشک در شیراز در صدر لیست خرید و فروش انجیرهای خشک قرار دارد و به دو صورت اینترنتی و حضوری انجام میگیرد. فروش انجیرهای خشک استان فارس به ایران محدود نشده و حجم زیادی از آن سالانه به سایر کشورها صادر میشود.خرید انجیر خشک در شیراز

صادرات انجیر خشک شیراز

به دلیل رشد ارگانیک محصولات شهرستان استهبانات و سایر شهرهای استان فارس، خرید انجیر خشک در شیراز از جانب تمامی شهرستانهای ایران و کشورها صورت میگیرد. کشورهای آسیای شرقی نظیر چین و ویتنام، کشورهای اروپایی و ترکیه و کشورهای عربی از جمله مشتریان این محصول با کیفیت میباشد.

نژاد نهال انجیر شیراز، آمادگی و مرطوب بودن خاک این اقلیم به دلیل عبور آب های زیرزمینی از زیر آن، هوای خشک، دست به دست هم داده تا محصولات این شهرستان در نهایت سلامت و کیفیت به بار نشسته و خشک شود. نحوه خشک کردن انجیر ها نیز از دیگر عواملی است که باعث پر فروش شدن این محصول در میان ایرانیان شده است. انجیرها در این منطقه به صورت متصل به درخت خشک میشود که همین ویژگی باعث افزایش ارزش غذایی انجیر ها می شود.خرید انجیر خشک در شیراز عمده

درجه بندی انجیر خشک شیراز

روند خشک شدن انجیر به روشهای متصل به درخت، جدا از آن و در کورهای حرارتی صورت می پذیرد. در شهرستان استهبان که بیش از دو سوم آن زیر کشت انجیر قرار دارد، تمامی انجیرها در زیر نور خورشید، متصل به درخت و در جریان هوا خشک شده و کمتر دچار آفت شده و مادامی که به درخت متصل هستند از خاک تغذیه میکنند. یکی از علت های خرید انجیر خشک در شیراز در حجم انبوه، همین موضوع است که انجیر این شهر را از سایر شهرها متمایز میکند.

1-  انجیر گرید 3A پرک: این انجیر جز گران ترین انجیرهای بازار است زیرا دارای سایز بزرگ و حالت باز شده و خندان میباشد. انجیری پرک یا خندان نامیده میشود که انتهای آن در اثر رسیدگی زیاد، باز شده و چاک خورده باشد. به دلیل پیدا بودن داخل این میوه، به راحتی میتوان تازگی و یا عدم کیفیت آن را تشخیص داد. در نتیجه خرید انجیر خشک در شیراز به صورت پرک از قیمت بالاتری برخوردار خواهد بود.

2-  انجیر گرید 3A بسته : این انجیر در اندازه 24 تا 28 میلیمتر بوده اما به دلیل انتهای بسته آن قیمت کمتری نسبت به پرک دارد.

3-  انجیر گرید 2A : خرید انجیر خشک در شیراز در سایز 2A نیز صورت میگیرد که سایز آن به اندازه 22 تا 24 میلیمتر میباشد.

4-  انجیر گرید A : انجیرهای این گرید در اندازه 18 تا 20 میلیمتر است و لازم به ذکر است کیفیت تمامی انجیرها، با هم مساوی بوده و تنها از لحاظ اندازه با هم تفاوت دارند.خرید انجیر خشک در شیراز ارزان

خرید و فروش انجیر خشک در شیراز

افرادی که در خواست خرید انجیر خشک بصورت عمده و خرده دارند لطفا با مشاوران ما در واتساپ در تماس باشند.