Mohammad Shoja

کمتر کسی است که مزیت و برتری انجیر استهبان نسبت به سایر انجیر های خشک موجود در بازار خشکبار را ندانسته و نشنیده باشد. خرید انجیر استهبانات تنها به مردم و مرزهای داخلی ایران محدود نشده و این محصول خارج از مرزهای ایران هم متقاضی بسیاری دارد.

خرید انجیر استهبانات، توسط کشورهای حوزه خلیج فارس، کشورهای آسیای شرقی و کشورهای اروپایی هم انجام میشود. چین که خود صادر کننده انجیر خشک به دنیاست از وارد کنندگان انجیر استهبان میباشد. علت این امر را در بخش بعدی بررسی می کنیم.خرید انجیر استهبانات

علت مرغوبیت انجیر استهبان

عوامل مختلفی دست به دست هم میدهد تا یک میوه به درستی و ارگانیک، دارای ارزش غذایی بالا و طعم و سایز دلپذیر به رشد برسد. انجیر به دو صورت دیمی و آبی کاشته میشود که انجیر در شهرستان استهبان به صورت دیمی کاشت میشود. این انجیر با رطوبت خاک و بارش های باران و اندکی آب به رشد میرسد.

از لحاظ درشتی، سایز مناسبی برای خشک کردن دارد و بسیار شیرین و خوش طعم میباشد. خرید انجیر  در سایزهای مختلفی صورت میگیرد که بالاترین قیمت در بازار مربوط به انجیر استهبان گرید AAA میباشد.

از آنجایی که شرایط شهرستان از لحاظ آب وهوا و خاک با نژاد درختی که در این منطقه کاشت میشود، هماهنگی دارد، نتیجه آن به مراتب سالم، ارگانیک و بدون آفت با کیفیت بسیار بالا میباشد.

اما محبوبیت انجیر استهبان به اینجا ختم نشده و خرید انجیر استهبانات به صورت خشک به این دلیل است که روش خشک شدن آن به درخت باعث افزایش ارزش غذایی آن نسبت به سایر روش های این امر میباشد. هر چه میوه زمان بیشتری به درخت متصل باشد، تغذیه آن از خاک و درخت بیشتر شده و به ارزش غذایی آن افزوده میگردد.خرید انجیر استهبانات در شهریور

خرید انجیر استهبانات در گریدهای مختلف

1-  خرید انجیر استهبانات در گرید 3A : در این دسته شما انجیرهای درشت در سایز 28 میلیمتر را خریداری خواهید کرد. رنگ میوه های این دسته، تماما یکدست و سفید است. از لحاظ طعم و مزه، باکیفیت، بدون آفت و بسیار شیرین میباشد.

2-  خرید انجیر استهبانات در گرید 2A : در این دسته انجیرهای با سایز 22 تا 24 میلیمتر قرار داشته که از لحاظ طعم و رنگ و کیفیت با سایر دسته ها تفاوتی نداشته فقط ممکن است درصدی از انجیرهای تیره نیز در آن وجود داشته باشد.

3-  خرید انجیر استهبانات A : انجیرهای سایز 18 تا 20 میلیمتر جز گرید A هستند و نزدیک 45 درصد از آن را ممکن است انجیرهای تیره تشکیل دهند. کیفیت آن بالا بوده و بدون هیچ گونه آفت زدگی ارائه میشود. خرید انجیر استهبانات تازه و گوشتی

خرید و سفارش انجیر خشک استهبانات

کسانی که با این میوه آشنایی کامل دارند برای سفارش با ما در ارتباط باشند و افراد تازه کار حتما از ما مشاوره بگیرند تا انجیری که نیاز آنها هست را برای آنها آماده و ارسال کنیم