بازرگانی انجیر به شرکت هایی گفته میشود که در زمینه صادرات و واردات محصول فعالیت دارند. برای انجام صادرات و واردات نیاز به کیفیت و اصول بسته بندی مناسب است که هر شرکت بسته به محصولی که صادر می کند، می بایست یک سری اصول را رعایت نماید.

از جمله محصولاتی که از ایران به سایر کشورها صادر میشود، انجیر است که شرکت های بازرگانی انجیر این کار را انجام داده و موجب ارز آوری به کشور میشوند. همانطور که میدانید، ایران جز اولین کشورهای تولید کننده انجیر است که با فعالیت شرکت های بازرگانی انجیر توانسته در رده پانزدهم صادر کننده انجیر به سایر کشورها قرار گیرد.

انجیر های با کیفیت و خوش طعم ایران نظیر انجیر استهبان، در بسته بندی های یکدست به کشورهای حوزه خلیج فارس و سایر کشورهای آسیایی و اروپایی ارسال میشود. البته انواع انجیر صادراتی را میتوان به صورت بسته بندی یا فله در داخل ایران نیز یافت.بازرگانی انجیر

وظیفه شرکت بازرگانی انجیر

شرکت های بازرگانی اصولا تحت نظارت اتاق بازرگانی ، به دلیل امکانات و حیطه عملکردی که دارند، برای ایجاد روابط تجاری با کشورهای مختلف جهت خرید و فروش انجیر و خشکبار یا سایر محصولات فعالیت دارند.

شرکت های بازرگانی انجیر، به دلیل سطح بالای زیر کشت انجیر در کشور، میتوانند به عنوان واسطه های ارز آور بین باغداران و کشورهای مقصد عمل کرده و با خرید انجیر از باغداران، به صادرات این محصول به سایر کشورها کمک شایانی نمایند.بازرگانیانجیر درجه 1

رده بندی انجیرهای صادراتی

شرکت های بازرگانی وظیفه دارند، محصولات با کیفیت و تمیز را برای صادرات به سایر کشورها در بسته بندی های شکیل درآورده و به کشورهای مقصد ارائه دهند.

بنا به دسته بندی و درجه بندی های صورت گرفته توسط صادر کنندگان محصول انجیر خشک به سایر کشورها، عمدتا با دسته بندی های زیر، در بازار خشکبار ایران روبرو هستیم؛ که به طور کلی هر چه نژاد انجیر سالم تر و اندازه ی آن بزرگتر و رنگ آن یکدست تر باشد، قیمت آن گرید یا درجه بندی بالاتر تعیین خواهد شد:

1-  انجیر خشک با گرید 101 AAA : این انجیر با کیفیت ترین میوه های درختان یک باغ را شامل میشود که معمولا انجیرها در این دسته، دارای قطری به اندازه 24 تا 28 میلیمتر هستند. رنگ آنها زرد و روشن بوده که دارای طعمی شیرین و دانه هایی خندان می باشد. انجیر استهبان از جمله پر تقاضا ترین انجیرهای خشک ایران است که توسط اکثر شرکت های بازرگانی انجیر به کشورهای مختلف صادر میشود.

2-  انجیر خشک با گرید 101AA: این دسته از لحاظ کیفیت مشابه دسته بالاست اما از لحاظ اندازه معمولا دارای قطری به اندازه 22 تا 24 میلیمتر میباشد.

3-  انجیر خشک با گرید A: این انجیر قطری به اندازه 20 میلیمتر داشته و تنها 45 درصد از آن خندان است. اما رنگ آن کاملا یکدست و روشن است که ممکن است 15 درصد از دانه های آن دارای رنگهای تیره باشند.

4-  انجیر B : این گرید اگر از جانب سایر کشورها متقاضی داشته باشد، توسط شرکت بازگانی انجیر به صورت بسته بندی یا فله به سایر کشورها صادر میشود که قطر معمول آن 14 تا 18 میلیمتر است. رنگ دانه های آن درهم بوده اما هرگز انجیرها آفت زده نمی باشد که انجیرهای ریز باغات را شامل میشود.بازرگانی انجیر خشک

خواص انجیر استهبان چیست که بازرگانان خرید یادی میکنند

ایران به خاطر قدمت زیادی که دارد در طب سنتی حرف اول را میزند که نسخه های زیادی از انجیر خشک در درمان بیماری ها نوشته شده است. انجیر خشک درمان کننده یبوست و باز کننده روده های گرفته و سفت است .

برای دران کافیست روزانه چند عدد انجیر را هم بصورت آب انجیر و هم بصورت خشک میل کنید که برای درمان زخم معده و سرماخوردگی هم مفید میباشد. انجیر درمان کننده پوکی استخوان و تقویت حافظه کودکان و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن میباشد جهت خرید این محصول ویژه کافیست با ما در ارتباط باشید.