اگر به دنبال دارویی شگفت انگیز برای استحکام استخوان ها و التیام دستگاه گوارش خود هستید، بهتر است به جای داروخانه به بازار فروش انجیر خشک که در تمامی فصول سال در دسترس میباشد، سری بزنید.

انجیر خشک، از پرخاصیت ترین نوع خشکبار است که به دلیل داشتن فیبر بالا و ویتامین k ، قادر به رفع یبوست، محکم کردن استخوان، رفع کم خونی و از بین بردن ضعف کلی بدن ، میباشد.

در هنگام خرید انجیر خشک از بازار فروش انجیر، با دسته بندی های مختلف این محصول مواجه می شوید که به تبع قیمت های متنوع آن شما را به این فکر وا میدارد که، قیمت  انجیر از چه عللی سرچشمه می گیرد؟ تفاوت انجیرها با هم در چه زمینه ای است که در قیمت گذاری مختلف آنها، تاثیر گذاشته است؟بازار فروش انجیر

تفاوت انجیر ها در بازار فروش انجیر

به طور کلی در تولید خشکبار به صورت دستی یا کارخانه ای، باغداران به صورت چشمی و تولید کنندگان بزرگ، به وسیله دستگاه های مکانیزه خط تولید، میوه ها را بر اساس اندازه، رنگ، نژاد ، سلامت، کیفیت و طعم و مزه، جدا می کنند.

در بازار فروش انجیر نیز، بر همین اساس، دسته بندی های مختلف انجیر خشک را مشاهده می کنید که هر کس بسته به بودجه و کیفیتی که از انجیر انتظار دارد، اقدام به خرید آنها می کند.

انجیر ها از لحاظ رنگ به دسته های : زرد، کرم، قهره ای روشن و تیره ، همچنین بنفش پررنگ یا کم رنگ تقسیم میشوند. از لحاظ سایز دسته های : بزرگ تا قطر 24 میل، متوسط تا قطر 22 میل و کوچک تا قطر 20 میل همچنین ریز با قطر 14 تا 18 میل، مشاهده میشود.

مورد دیگر نژاد نهالی است که میوه انجیر از آن برداشت شده است که از میان انواع نهال انجیر، انجیر استهبان از جمله شیرین ترین و با کیفیت ترین و پر خاصیت ترین انجیر های خشک میباشد. که در بازار فروش انجیر دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر انجیرها بوده و جز انجیرهای صادراتی قرار میگیرد.بازار فروش انجیر

درجه بندی انجیر ها در بازار فروش انجیر

ممکن است تا بحال به خرید انجیر به صورت فله و درهم، اقدام میکرده اید و از کیفیت محصولی که در ازای پرداخت پول در اختیارتان می گذاشته اند، راضی نمی باشید.

بهتر است اینبار در بازار فروش انجیر، از انجیرهای شرکتی که به صورت بهداشتی، با کیفیت و تعهد خدمات پس از فروش، عرضه می گردد، خرید خود را انجام دهید. این امر را میتوانید بدون اتلاف انرژی و وقت، به صورت اینترنتی از مراکز فروش انجیر آنلاین، نظیر شرکت های توزیع کننده انجیر استهبان انجام دهید و آنرا درب منزل تحویل بگیرید.بازار فروش انجیر

انواع انجیر خشک استهبان برای فروش 

به طور کلی در بازار فروش انجیر، محصولات با گریدهای زیر به فروش میرسند:

1-  انجیر سوپر یا AAA : این انجیر نام دیگری به نام پرک دارد که تمامی آنها بزرگ به اندازه 24 میل و به صورت خندان و سفید رنگ میباشند.

2-  انجیر ممتاز AA یا 101: این انجیرها 20 تا 24 میلی متر قطر دارند که همگی خندان و سفید و زرد میباشد.

3-  انجیر درجه یک AA: در این دسته انجیر های 22 میل، دارای رنگ سفید و زرد هستند که برخی از، محصولات این دسته خندان هستند.

4-  انجیر خشک گرید A : انجیرهای تمیز و روشن با قطر 20 میلی متر

5-  انجیر خشک AB : دانه بندی این دسته متنوع و درهم است و میانگین قطر آن 18 میلی متر است.

6-  انجیر خشک گرید B : در این دسته انواع انجیر از لحاظ رنگ و سایز وجود دارد و بین 14 تا 20 میلی متر قطر دارند. همانطور که میدانید، قیمت محصولات بازار فروش انجیر، بسته به میزان یکسان بودن انجیرهای هر گرید، تعیین میگردد.