اگر برای خرید انجیر خشک به فروشگاه خشکبار مراجعه کرده اید و با اسامی و قیمت های متنوع این محصول مواجه گشته اید؛ بهتر است نسبت به دسته بندی انجیرهای خشک نظیر قیمت انجیر 101 ، انجیر پرک و غنچه اطلاعاتی کسب کنید؛ تا بتوانید علت تفاوت قیمت آنها را درک کنید. انجیر 101 به انجیری گفته میشود که بسته بوده ولی انتهای آن یک شکاف کوچک دارد. این مدل انجیر خشک بر اساس سایزی که دارد به دسته های AAA ، 2A و A تقسیم میشود.

هر چه سایز دانه های انجیر خشک کوچکتر باشد، قیمت آن کمتر تعیین میگردد. انتخاب با خریدار است که از بین مدلهای انجیر خشک کدام را برگزیند. نکته ای که در حین خرید انجیر در هر نوعی باید مورد توجه خریدار قرار گیرد، کیفیت دانه ها میباشد. فارغ از قیمت انجیر 101 و سایر انجیرها باید بدانید سایز دانه ها تنها در قیمت محصول تاثیر میگذارد، این درجه بندی نباید در کیفیت انجیر خشک تاثیر داشته باشد.قیمت-انجیر-101

انجیر 101 غنچه و پرک چه تفاوتی دارد ؟

انجیر غنچه و پرک دسته بندی کلی انجیرهای خشک است که انجیر پرک به دانه هایی می گویند که انتهای آنها باز بوده و چاکدار میباشد. قیمت انجیر 101 پرک از غنچه بیشتر است زیرا ظاهری زیبا دارد و خریدار میتواند با مشاهده درون میوه به تازگی یا کهنگی آن پی ببرد.

موضوع دیگر درشت بودن و رسیده بودن انجیرهای پرک است. زمانی که دانه متصل به درخت به نهایت رشد و کمال خود میرسد، از انتهای آن شیره ای سفید رنگ خارج میشود که باعث شکاف دانه میشود. در نتیجه این کمال در شیرینی و آبدار شدن میوه تاثیر می گذارد که ارزش غذایی انجیر خشک را بالا میبرد.

انجیرهای غنچه نیز به دلیل بسته بودن، باید از مراکز معتبر خریداری شود تا خریدار متحمل ضرر نشود. قیمت انجیر 101 غنچه بسته به سایز دانه متفاوت تعیین میشود. در بالا در مورد سایز دانه ها صحبت شد.قیمت-انجیر-101-AAA

قیمت انجیر 101 استهبان

نامی که در فروشگاه های خشکبار برای بسیاری از خریداران انجیر خشک آشنا است، انجیر استهبان میباشد. قیمت انجیر 101 استهبان از سایر نژادها بیشتر است. انجیر 101 استهبان دانه ای است با شکاف کوچک در انتهای آن که سایز های مختلف دارد و دارای طعم بی نظیر میباشد.

استهبان منطقه ای گرمسیری است که در استان فارس واقع شده است. این شهرستان رتبه نخست در تولید انجیر خشک را دارد که قادر به تامین نیاز کل کشور و صادرات به سایر کشورها میباشد. انجیر 101 استهبان به دو صورت حضوری و اینترنتی فروخته میشود که قیمت انجیر 101 استهبان به صورت اینترنتی از قیمت آن در فروشگاه های حضوری کمتر میباشد.

علت آن وصل شدن خریدار به صورت مستقیم به تولید کننده است که با حذف شدن واسطه ها از میان خریدار و فروشنده، قیمت محصول بدون سود کاذب تعیین میشود.قیمت-انجیر-101استهبان