جهت خرید انجیر خشک، باید به فروشگاه های معتبر خرید و فروش انجیر مراجعه کرد. علت انتخاب دقیق بازار فروش انجیر خشک، خرید محصولات تازه و متنوع میباشد. زمانی که انجیرهای خشک تازه نبوده و طعم کهنگی داشته باشند، قابل مصرف نیست و مشکلات فراوانی برای سلامتی بدن ایجاد میکند. از آنجایی که انجیر میوه ای مرطوب است روش خشک کردن آن و کیفیت این پروسه، بسیار حائز اهمیت است.

بعد از خشک شدن نیز نحوه و محل نگهداری آن بسیار مهم میباشد. بازار فروش انجیر خشک ارائه دهنده انواع انجیر با سایز و نژادهای مختلف میباشد. در بازارهای بزرگ می توان بسته به بودجه خود، انجیرهای بهتری را خریداری نمود. با شناخت انجیر خشک تازه به راحتی می توان خرید را انجام داد.

جهت انتخاب انجیر خشک تازه می توان دانه را برداشته، بو کرد و طعم و مزه نمود. در صورتی که انجیر نرم بوده و درون آن خبری از آفت و دانه های کوچک زرد نباشد، میتوان آن را جز انجیرهای تازه دسته بندی کرد. در غیر اینصورت بهتر است از خرید آن صرف نظر کنید.بازار-فروش-انجیر-خشک-درجه1

بررسی اعتبار بازار فروش انجیر خشک

برای بررسی اعتبار بازار فروش انجیر خشک لازم است مقدار کمی از محصولات آن را خریداری کرده و قیمت آن را با سایر فروشگاه ها مقایسه نمایید. در صورتی که از قیمت و کیفیت کالای فروشگاه راضی بودید میتوانید خرید خود را به صورت مکرر از این بازار انجام دهید. اما در خریدهای اینترنتی با فاکتورهای دیگری میتوان اعتبار فروشگاه را مورد بررسی قرار داد.

یکی از مهمترین این فاکتورهای داشتن نماد الکترونیکی اینماد میباشد. این نماد به فروشگاه هایی تعلق میگیرد که از لحاظ حقیقی و حقوقی احراز هویت شده باشند.

یعنی خرید از این فروشگاه ها معتبر بوده و برای پرداخت وجه به درگاه بانک متصل خواهید شد. در حالی که در بازار فروش انجیر خشک اینترنتی که فاقد اینماد است، ممکن است هنگام پرداخت وجه به صفحه ای غیر از صفحه بانک متصل شده و سرمایه خود را از دست بدهید. پس در خرید های اینترنتی بهتر است علاوه بر کیفیت محصول به اعتبار فروشگاه نیز دقت کنید.بازار-فروش-انجیر-خشک2

قیمت انجیر در بازار فروش

در انواع بازار فروش انجیر خشک به صورت حضوری و اینترنتی با انواع محصول مواجه هستید. هر کدام بسته به فاکتورهای مختلف دارای قیمت های متنوع میباشند. سایز دانه، رنگدانه، نژاد و شهری که انجیر از آن به دست می آید، در قیمت انجیر خشک تاثیر گذار میباشد.

گران ترین قیمت انجیر در بازار فروش انجیر خشک، انجیر استهبان میباشد. هر چه سایز بزرگ تر باشد قیمت آن بالاتر و هر چه سایز کوچکتر باشد قیمت آن کمتر میشود. موضوع دیگر رنگ ، یکدستی بسته بندی انجیر و فله بودن و درهم بودن محصول میباشد. انجیرهای فله معمولا از انجیرهای بسته بندی قیمت کمتری دارد زیرا دانه ها در آن درهم میباشد.

اما چیزی که در خرید انجیر فله باید به آن دقت کنید، کیفیت و سلامت دانه ها میباشد. زیرا انجیر کهنه قابل مصرف نیست و قیمت ها به شرط سلامت محصول برای انجیر خشک تعیین میشود.بازار-فروش-انجیر-خشک