Mohammad Shojaدر فروشگاه خرید و فروش خشکبار و انجیر خشک، با انواع این محصولات مواجه هستیم. با مشاهده برندهای مختلف انجیر در فروشگاه انجیر خشک، این سوال برای ما پیش می آید که تفاوت این محصولات در چیست ؟ تفاوت انجیرها در ظاهر، سایز و طعم و مزه آنهاست. همه انجیرهای خشک دارای خواص یکسان هستند که نژاد نهالی که میوه از آن به دست می آید، اندکی در کلیت میوه تاثیر می گذارد.

برای مثال انجیرهایی که در شرایط اقلیمی متفاوت به دست می آیند، بسته به آب و خاکی که با آن به رشد رسیده اند دارای طعم های متفاوتی میشوند. ولی در کل خواص انجیر یکسان بوده و سرشار از فیبر، کلسیم، گلوکز و آهن و آنتی اکسیدان میباشند.

فروشگاه انجیر خشک، بسته به سایز و اندازه دانه ها، همچنین نژاد و برند بسته ها، قیمت های متنوعی را برای آنها در نظر میگیرد. برای آگاهی از قیمت روز انجیر خشک میتوانید به سایت های ارائه دهنده انجیر خشک مراجعه نمایید. فروشگاه-انجیر-خشک

سایز و بسته بندی انجیرها در فروشگاه

در فروشگاه انجیر خشک شاهد دسته بندی های مختلف از این میوه خوشمزه هستیم. به طور کلی انجیرهای خشک شده با سایزهای درشت، متوسط و ریز در بازار عرضه میشوند. اما در بازار خشکبار انجیرها را با گرید بندی از هم تفکیک می کنند.

برای مثال انجیر در گریدهای AAA ، گرید AA و گرید A به فروش میرسد. در گرید AAA دانه ها با سایز 24 تا 28 میلیمتر قرار دارند. قیمت این دسته از سایر دسته ها بیشتر است. گرید بعدی دارای دانه هایی با سایز 22 تا 24 میلیمتر میباشد.

رده بعدی مربوط به دانه های ریزتر با سایز 18 تا 22 میلیمتر میباشد. هر کس بسته به هدفی که از خرید انجیر دارد میتواند محصول مورد نظر خود را از گریدهای ذکر شده خریداری نماید.فروش-گاه-انجیر-خشک

فروشگاه انجیر خشک – انجیر پرک و غنچه

نوع دیگر دسته بندی انجیرهای خشک در فروشگاه انجیر خشک، انجیرهای غنچه یا بسته و انجیرهای پرک میباشد. انجیر پرک به دانه هایی گفته میشود که انتهای آنها چاکدار بوده و درون آنها مشخص و هویدا میباشد. از آنجایی که تعداد دانه های پرک در هر باغ به ده درصد از تولیدات آن باغ محدود میشود، قیمت انجیرهای پرک بسیار بالا تعیین میشود.

بسته به سایزی که دارند، قیمتشان متفاوت است. اما انجیرهای بسته قیمتی کمتر از انجیرهای پرک دارند که به طور کلی از سایز درشت به ریز قیمت شان کاهش می یابد. امیدوارم مطالب مفید واقع شده باشد نظرات خود را درج کنید.فروشگاه-انجیر-خشک-استهبان