در کنار تولید مرغوب کالا، توزیع محصول نیز باید از کیفیت و ویژگی های لازم برخوردار باشد مخصوصا اگر این محصول خوراکی باشد. توزیع انجیر باید در شرایط مناسب صورت پذیرد. در صورتی که جهت ارسال مواد غذایی و خوراکی شرایط مناسب در نظر گرفته نشود، ضررهای مالی و جانی فراوانی حاصل خواهد شد.

معمولا پخش انجیر از مراکز و شهرستان هایی صورت میگیرد که به تولید عمده این محصول مشغول هستند. در ایران شهرستان استهبان همان شهرستانی است که به تولید عمده انجیر مشغول میباشند. در بین فروشگاه های عرضه خشکبار نیز ، فروشگاه های حضوری و غیر حضوری اقدام به توزیع انجیر در حجم های مختلف میکنند.توزیع انجیر خشک

توزیع انجیر با وسایل مجهز

شرکت هایی که با وسایل مجهز و متعهدانه نسبت به ارسال و توزیع انجیر اقدام میکنند، بهترین شرکت هایی هستند که میتوان از آن سفارش محصول داشت. از آنجایی که انجیر محصولی گران است، باید در انتخاب مرکز تامین انجیر دقت فراوان را داشت. توزیع کنندگانی که به مرکز تامین کننده خشکبار نیاز دارند، به دلیل رقابت بالا در سطح کشور، باید نسبت به کیفیت محصولات حساسیت لازم را داشته باشند.

اگر ارسال انجیر با ماشین های یخچالدار و طی مدت زمان کوتاه صورت نپذیرد، ممکن است بار ارسالی دچار آسیب شده و اعتبار فروشگاه مذکور تحت تاثیر قرار گیرد. در صورتی که محصول خریداری شده از کیفیت لازم برخوردار نباشد، ممکن است مشتریان برای بار دیگر به فروشگاه مراجعه نکنند. برای انتخاب بهترین مراکز توزیع انجیر میتوانید این کار را از بین شرکت های بازرگانی استهبان انجام دهید.توزیع انجیر خشک استهبان

متقاضیان انجیر عمده در کشور

از جمله صنف ها و کسانی که متقاضی و هدف توزیع انجیر به صورت عمده در کشور هستند به شرح زیر می باشد:

1-  خانواده های ایرانی برای برگزاری مراسمات مختلف در کشور از جمله متقاضیان این خشکبار هستند. در نتیجه توزیع انجیر در این مراسمات به صورت عمده و بیش از سایر دوران ها بین فروشگاه ها صورت میگیرد. برای مثال خرید و فروش آن در شب های یلدا و عید نوروز بیشتر میشود.

2-  ورزشکاران، دانش آموزان و دانشجویان از جمله متقاضیان این خشکبار هستند.

3-  بهترین ماده مغذی برای مصرف در طول روز برای سالمندان است. به دلیل اینکه متقاضیان این میوه بسیار زیاد هستند خرید و فروش آن و توزیع انجیر در کشور ایران و سایر کشورها بسیار زیادتر از سایر آجیل های شیرین صورت میگیرد.

4-  کارخانجات تولید کننده فرآورده های حاصل از انجیر خشک، از دیگر متقاضیان این میوه هستند.

5-  قنادی ها نیز جز صنوفی هستند که مخاطب و هدف توزیع انجیر هستند. 6-  کشورهای همسایه ایران نیز از دیگر مقاصدی هستند که انجیر به آنها صادر میشود.توزیع کننده گان انجیر خشک

قیمت انجیر خشک برای توزیع کننده گان انجیر چگونه است

همانطور که میدانید کسانی که در کار پخش و توزیع انجیر هستند و همیشه بصورت عمده از ما خرید میکنند انجیر را با قیمت پایینتری از ما دریافت میکنند چون خرید آنها بی واسطه بوده و پخش کنندگان هم به عمده فروشان  و خشکباریها میفروشند و بعد به دست مصرف کننده میرسد برای خرید به صرفه میتوانید بصورت عمده و خرده انجیر خشک مورد نظر خود را با خیالی راحت و مطمعن در سایت انجیر تک جوانمرد خرید کنید.