انجیر درجه یک به انجیری گفته میشود که از لحاظ سلامتی و تازگی معیارهای لازم را داشته باشد. سایز انجیر در درجه یک بودن آن تاثیری ندارد اما در قیمت انجیر خشک درجه 1 تاثیر گذار میباشد. در نتیجه برای خرید انجیرهای درجه یک باید به فروشگاهی که خرید از آن انجام میشود دقت کرد. اگر خرید به صورت حضوری انجام شود با مشاهده دانه ها از نزدیک و لمس آنها میتوان به تازگی یا کهنگی آن پی برد.

اما در خریدهای اینترنتی باید خرید با هوشیاری صورت پذیرد. قیمت انجیر خشک درجه 1 نسبت به نژادی که انجیر دارد، متفاوت است. برای مثال انجیرهای استهبان به دلیل ارزش غذایی بالایی که دارند ارزش بیشتری دارند. ویژگی های انجیر درجه یک بسته بندی درست و بهداشتی، سایز مناسب، رنگ یکدست و طعم شیرین است. هر باغ در صورتی که انجیرهایی با این ویژگی ها داشته باشد، فارغ از نام شهر یا برند محصول صاحب انجیرهای درجه یک خواهد بود.قیمت-انجیر-خشک-درجه-1-استهیان

انواع سایز انجیرهای درجه یک

به طور کلی انجیرهای سالم یک باغ را بسته بندی کرده و آنرا به فروش میرسانند. مسلما انجیرهایی بسته بندی میشوند نشان بهداشت میگیرند که درون آنها سالم بوده و از هر گونه آفت به دور باشند. قیمت انجیر خشک درجه 1 در بسته بندی های مختلف متفاوت میباشد.

انجیر درجه یک سایز AAA : این درجه از انجیرهای خشک درشت ترین میوه های یک باغ است. میتواند به دو صورت پرک و بسته عرضه شود که انجیرهای پرک دارای قیمتی بیشتر از انجیرهای بسته میباشد.

انجیر درجه یک سایز AA : این درجه از انجیرهای خشک، دارای سایزی کوچکتر بوده و قیمت انجیر خشک درجه 1 در این سایز نسبت به انجیرهای 3A کمتر تعیین میشود. هر کس بسته به میزان بودجه و سلیقه ای که برای خرید انجیر خشک در نظر دارد میتواند خرید خود را از بین سایزهای مختلف انجام دهد.

انجیر درجه A : این انجیرها معمولا ریز بوده و برای مصرف روزانه مناسب میباشد. شاید برای خرید انجیر در مراسمات مختلف بهتر باشد خرید از بین انجیرهای درشت صورت گیرد. اما برای مصرف روزانه خرید از انجیرهای ریز اقتصادی تر خواهد بود.قیمت-انجیر-خشک-درجه-یک-ویژه

قیمت انجیر خشک درجه 1 استهبان

اما معروف ترین و محبوب ترین نژاد انجیر خشک در بین خشکبار، انجیر استهبان است. این انجیر به گونه ای متفاوت از سایر انجیرها خشک میشود. عوامل زیادی در قیمت انجیر خشک درجه 1 استهبان تاثیر میگذارد. یکی از مهمترین آنها میتوان به خشک شدن آن به درخت اشاره کرد.

این انجیر مقاوم بوده و مدت زمان طولانی تر به درخت می ماند. هر چه دانه مدت زمان بیشتری به درخت بماند، هم زیر نور خورشید خشک میشود و هم ارزش غذایی آن بیشتر میشود. این عامل سبب ارگانیک شدن میوه شده و قیمت آنرا بالاتر میبرد.قیمت-انجیر-خشک-درجه-1