Mohammad Shoja

یکی از مرغوب ترین انجیرها بین خشکبار انجیر پرک میباشد. بین انجیرهای پرک بهترین و محبوب ترین محصول بین مصرف کنندگان انجیر پرک استهبان است. انجیر پرک به انجیری گفته میشود که انتهای آن چاکدار میباشد. زمانی که انجیر به درخت به کمال میرسد، شیره ای از درون خارج می شود که باعث ترک خوردن میوه میشود.

زمانی که انجیر پرک یا چاکدار میشود، درون آن هویدا شده و کیفیت و عدم کیفیت آن مشخص میگردد. انجیر پرک استهبان نسبت به سایر انجیرها قیمت بالاتری دارد. علت آن علاوه بر طعم انجیر این منطقه، چاک دار بودن آن میباشد. زمانی که شما بتوانید درون میوه را ببینید، خرید مطمئن تری خواهید داشت. این مورد در خرید از راه دور نیز بسیار مثمر ثمر بوده و با مشاهده ظاهر انجیرها میتوانید تا حدودی به اطمینان جهت مرغوب بودن یا نبودن محصول برسید.انجیر-پرک-استهبان-درجه-2

انواع انجیر در بازار

به طور کلی انجیرهای مختلف و متنوعی در بازار مصرفی ایران وجود دارد. در ایران انجیر خشک فراوان تولید میشود. انجیر پرک استهبان از جمله گران ترین و با کیفیت ترین محصولات کشور ما میباشد. در کنار انجیر پرک، انجیرهای خندان و بسته نیز به فروش میرسد. انجیرهای خندان انتهای باز دارند اما ترک یا چاک انتهای آن به اندازه انجیرهای پرک نمیباشد.

انجیرهای بسته نیز از دیگر انجیرهای خشک هستند که برای خرید آنها باید از فروشگاه های معتبر اقدام کرد. از آنجایی که درون آنها هویدا نیست، لازم است موقع خرید مقداری از آنها تست شود. در صورتی که اقدام به خرید انجیر پرک استهبان یا سایر مناطق ایران میکنید، بهتر است از اعتبار فروشگاه مجازی مطمئن گردید. در صورتی که خرید خود را از فروشگاه های نامعتبر انجام دهید، ممکن است علاوه بر ضرر مالی اعتبار فروش خود را نیز از دست بدهید.انجیر-پرک-استهبان

ویژگی های انجیر پرک استهبان

یکی از مناطق ایران که انجیر در آنجا بسیار مرغوب به دست می آید، استهبان است. این منطقه در استان فارس واقع شده است و انجیر پرک استهبان، از این استان حاصل میشود. به طور کلی از محصولات یک باغ تنها ده درصد آن پرک میشود. به همین علت خرید انجیرهای پرک با قیمت بالاتری نسبت به سایر محصولات صورت می پذیرد.

علاوه بر کم بودن انجیرهای پرک در هر باغ، طعم و کیفیت انجیرهای استهبان نیز سبب افزایش قیمت آن شده است. انجیرهای این منطقه بیشتر به درخت مانده و به درخت خشک میشوند. زمانی که میوه مدت زمان بیشتری به درخت بماند، تغذیه آن از خاک و خورشید بیشتر میشود. ارزش غذایی آن بالاتری رفته و آبدار تر و شیرین تر میشود. دلایل مختلفی دست به دست هم داده و انجیر پرک استهبان را در صدر لیست فروش داخل و خارج ایران قرار داده است.انجیر-پرک-استهبان برای خرید بهترین نوع انجیر استهبان از بازرگانی جوانمرد و سایت انجیر تک با ما درارتباط باشید.