انجیر خشک جز محصولات گران قیمت محسوب میشود. قیمت انجیر خشک بسته به سایز و نژاد انجیر متفاوت تعیین میشود. قیمت روز انجیر خشک به دلیل تغییراتی که در بازار خشکبار ایجاد میشود، عدد ثابتی ندارد. برای کسب اطلاع دقیق از بهای انجیر خشک میتوانید با توزیع کنندگان اصلی این محصول تماس بگیرید.

مورد دیگر که بسیار راحت تر میباشد، چک کردن سایت های توزیع انجیر خشک میباشد. با چند کلیک به راحتی می توانید روزانه انجیر در گریدهای مختلف را، با برندهای متنوع با هم مقایسه کنید. یکی از سایت هایی که میتوانید از آن به صورت روزانه قیمت هر کیلو انجیر خشک را مطلع گردید، سایت انجیر تک میباشد.Mohammad Shoja

قیمت هر کیلو انجیر خشک در گریدهای مختلف

در حین خرید انجیر خشک با اصطلاحات مختلفی روبرو شده اید که این درجه بندی ها روی قیمت انجیر تاثیر به سزایی دارد. قیمت هر کیلو انجیر خشک با توجه به سایز محصولات تعیین میشود.

1-     قیمت هر کیلو انجیر خشک پرک و بسته : انجیر پرک به انجیری گفته میشود که در اثر کمال و رسیدن، شیره ای از انتهای آن خارج شده و موجب باز شدن انتهای میوه میشود. انجیر پرک از این جهت که درون آن دیده میشود، بدون ریسک خریداری میشود. در نتیجه قیمت آن از هر کیلو انجیر بسته بیشتر میباشد.

2-     انجیر AAA : انجیر 3A درشت ترین انجیر بازار است که قیمت هر کیلو از آن از انجیر در سایزهای کوچکتر بیشتر میباشد. قطر دانه های این گرید، 24 تا 28 میلیمتر است که رنگ دانه ها نیز اکثرا یکدست سفید بوده و تنها 15 درصد از آن ممکن است تیره باشند.

3-     قیمت هر کیلو انجیر خشک متوسط و ریز : خرید انجیرهای متوسط و ریز برای مصرف روزانه رایج تر از خرید انجیر لوکس و سوپر لوکس میباشد. انجیرهای پرک با سایز 3A به انجیرهای لوکس و سوپر لوکس معروف است. قیمت انجیرهای سایز AA و A از انجیر درشت کمتر بوده و برای مصرف روزانه تهیه میشوند. رنگ دانه ها نیز در قیمت خشکبار تاثیر میگذارد و بهای انجیرهای سفید از انجیرهای خرمایی رنگ بیشتر میباشد.Mohammad Shoja

تفاوت قیمت انجیر فله و بسته بندی

اگر میزان مصرف شما از انجیر خشک زیاد است بهتر است خرید خود را به صورت فله انجام دهید. قیمت هر کیلو انجیر خشک به صورت فله، به دلیل درهم بودن دانه ها کمتر از  انجیر های بسته بندی تعیین میشود. انجیر ریز، درشت، متوسط، پرک و بسته در جعبه های انجیر فله قرار دارند که سبب می شود قیمت آن بسیار مناسب تر تعیین شود.

با خرید آن میتوان به صورت متمادی از انجیر خشک استفاده کرده و از خواص آن بهره مند شد. علاوه بر این کسانی که به دنبال تولید فرآورده های انجیر نظیر پودر و آرد انجیر هستند، میتوانند از بین انجیرهای فله خرید خود را انجام دهند.  Mohammad Shoja