Mohammad Shoja

بازار خرید و فروش انجیر امروزه به دلیل تولید بالای کشور گسترش زیادی یافته است. انواع انجیر در ایران در باغات سراسر کشور تولید میشود که قیمت انجیر درجه یک نسبت به سایر انجیرها بسیار بالاتر تعیین میشود. به دلیل گستردگی این صنعت، اکثر شهرهای ایران به تولید انجیر درجه یک با کیفیت بالا اقدام کرده اند.

انجیر درجه یک به میوه ای گفته میشود که از نظر ظاهری و طعم و مزه همچنین سلامت محصول در رده قابل قبول قرار دارد. به طور کلی باید در حین خرید انجیر علاوه بر قیمت به کیفیت محصول نیز دقت کنید. انجیر محصولی خوراکی است و در صورت ماندگی و عدم کیفیت موجب بروز بیماری های مختلف می شود.

قیمت انجیر درجه یک بسته به حجمی که قصد خرید آن را دارید متفاوت میباشد. علاوه بر این موضوع شما حین خرید با سایز یا گرید بندی های مختلف روبرو میشوید؛ که اگر بدانید این گرید ها بر چه اساس روی بسته بندی ها خورده است، بهتر می توانید خرید خود را انجام دهید.Mohammad Shoja

خرید انجیر درجه یک در سایزهای مختلف

انجیرها از مبدا که از درخت چیده میشوند، بسته به سایزی که دارند در یک دسته قرار میگیرند. قیمت انجیر درجه یک بسته به سایزی که دانه ها دارند تعیین میشود. انجیر درجه یک هیچ گونه مشکلی نداشته و همه انجیرهای بسته یکدست و یکرنگ می باشد و از لحاظ طعم و مزه بسیار با کیفیت میباشند.

انجیرها در درجات دو و سه نیز به بازار عرضه میشوند، که مسلما قیمت آنها نسبت به دسته درجه یک، کمتر می باشد. برای مثال انجیرهای فله یا درهم که از لحاظ سایز و رنگ یکدست نمی باشند، دارای قیمت کمتری نسبت به انجیرهای لوکس، سوپر و درجه یک می باشند. اما باز به این نکته توجه داشته باشید که شما قیمت را بابت مصرف انجیر سالم پرداخت میکنید. انجیرها در هر درجه ای نباید دچار کپک، ماندگی و ترشیدگی باشند.

قیمت انجیر درجه یک پرک، نسبت به انجیرهای غنچه بیشتر است. به این دلیل که انجیرهای پرک درونشان پیدا بوده و تنها ده درصد از انجیرهای یک باغ را شامل شده و به دلیل تعداد کم شان قیمت شان بیشتر تعیین میشود. مورد دیگر سایز میوه هاست که انجیرها از سایز AAA  تا سایزهای AA، A و AB در بازار به فروش میرسند. هر چه سایز دانه بزرگتر باشد، قیمت آن بیشتر میشود.Mohammad Shoja

قیمت انجیر درجه یک به صورت فله

خریداران انجیر خشک یا تازه معمولا افراد عادی و صنایع مختلف می باشد. از آنجایی که انجیر خواص زیادی دارد، برای ساخت فرآورده های مختلف خوراکی و غیر خوراکی مصرف میشود. قیمت انجیر درجه یک به صورت فله ارزانتر از خرید در بسته بندی های کوچک میباشد. اگر دوست دارید مصرف سالانه خود را به صورت عمده خریداری کنید، میتوانید از طریق سایت انجیر تک anjirtak.ir fig trading با ضمانت کالا، اقدام کنید.

موضوع دیگر صنایع هستند که جهت تولید مربا، کمپوت، آرد و سرکه و سایر محصولات اقدام به خرید انجیر میکنند. این دست میتوانند خرید خود را بین انجیرهای درجه یک، درجه دو و درجه سه انجام دهند. معمولا انجیرهای درجه یک برای تولید انجیر خشک خریداری می شود. همچنین انجیرهای درجه دو، سه و فله و درهم، برای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی و غیره خریداری میشوند.Mohammad Shoja