درختان انجیر از اواخر تیرماه شروع به باردهی می کنند که میوه ی تازه آن در بازارهای سطح شهر یافت میشود. درخت انجیر دارای انواع گونه های مختلف است که معروف ترین آنها یعنی انجیر استهبان، جز گونه های صادراتی و انجیرهای مناسب خشک شدن قرار دارد.

تولید انجیر در ایران به وفور صورت میگیرد، که علت این امر آب و هوای کشور ایران و خاک این کشور است که قادر به تولید انجیر با کیفیت بالا میباشد. تولید انجیر در ایران به دو صورت خشک و تازه انجام میشود که ایران جز اولین کشورهای تولید کننده انجیر به صورت تازه و خشک در جهان میباشد.

به دلیل سطح بالای زیر کشت در کشور ایران، ایران جز پانزده کشور برتر صادر کننده و تامین کننده انجیر خشک دنیا قرار گرفته است.تولید انجیر

تولید انجیر استهبان

استهبان شهری است واقع در استان فارس که بیش از دو سوم این منطقه زیر کشت اختصاصی انجیر قرار دارد. میوه این شهر بسیار شیرین و با کیفیت است و مقدار کمی از تولید انجیر در این منطقه به صورت تازه به فروش میرسد.

اکثر باغداران این منطقه به دلیل تامین انجیر خشک ایران و دنیا، اقدام به خشک کردن انجیرها به درخت میکنند که این امر باعث شناخته شدن محصول استهبان به عنوان یکی از بهترین انجیرهای خشک دنیا شده است.

انجیر خشک زمانی که برای خشک شدن به درخت متصل می ماند، از ریشه درخت تغذیه کرده و زیر نور آفتاب و جریان هوا، به دور از آفات، با ارزش غذایی بیشتر خشک میگردد.

تولید انجیر خشک منطقه استهبان در دسته بندی های مختلف به فروش میرسد. همه درجات انجیر خشک صادراتی، در کیفیت و تازگی حرف اول را میزنند اما از لحاظ سایز و یکدستی رنگ انجیر، با هم متفاوت میباشند.تولید انجیر2

عوامل تاثیر گذار در قیمت انجیر تازه و خشک

طعم انجیر یکی از موثرترین عوامل در تعیین قیمت محصولات تازه و خشک میباشد. در دسته میوه های تر و تازه ، عدم ترشیدگی محصول، درشتی و میزان آبدار بودن آن در قیمت تاثیر میگذارد.

در دسته انجیرهای خشک، اندازه در کنار طعم، از مهمترین عوامل موثر در قیمت بسته یا حجم محصول میباشد. انجیر استهبان نسبت به سایر انجیرهای خشک، قیمت بالاتری دارد. به طور کلی در تولید انجیر خشک، دسته های 101 خندان یا سوپر، با نام انجیر AAA در راس لیست قیمت ها قرار دارند که درشت ترین و یکدست ترین انجیر های باغات را به خود اختصاص میدهند.

در رده های بعدی قیمت انجیر های AA ، A و AB به ترتیب تعیین میشود. انجیر به دو صورت بسته بندی و فله به فروش میرسد که انجیرهای فله به صورت کیلویی نیز قیمت گذاری میشوند. انجیر تازه و پارسالی و چند ساله در بازار تولید انجیر خشک به فروش میرسد که قیمت انجیر تازه نسبت به انجیرهای چند ساله، به مراتب بالاتر است.

خواص انجیر تولیدی از باغات استهبان

انجیر استهبان خواص بیشمار دارد که همین باعث شده در تمامی رژیم های غذایی مورد استفاده قرار گیرد. انجیر خشک به بدن انسان حجم میدهد و باعث قوی شدن استخوان ها میشود که در برابر پوکی استخوان مقاومت میکند و برای درمان بیماریهای گوارش و یبوست و افرادی که دچار زخم معده هستند مفید میباشد .تولید انجیر 4

مشاوره و فروش عمده انجیر خشک

برای خرید انجیر خشک استهبان اگر میخواهید انجیر را مستقیم از باغدار تهیه کنید و انجیری تازه و کاملا ارگانیک و بدون خرابی تهیه کنید کافیست از مشاوران ما در واتساپ اطلاعات کسب کنید تا شما را راهنمای کنند.

اگر میخواهید یک فروشنده انجیر هم باشید میتوانید انجیر را بصورت عمده از ما خریداری کنید تانخواهید از واسط خریداری کنید و سود بیشتری برای شما در این خرید دارد. با تشکر بازرگانی انجیر جوانمرد