Mohammad Shoja

انجیر در ایران تولید زیادی دارد که علت آن هوای مناسب گرمسیری این منطقه جغرافیایی میباشد. تولیدی انجیر به صورت تعاونی بین تولید کنندگان ایجاد میشود. زمانی که تولید کنندگان قصد دارند محصولات خود را به صورت مستقیم به بازار عرضه کنند می توانند تعاونی احداث نمایند.

شرکت تعاونی به شرکتی گفته میشود که اعضا آن بدون چشم داشت خاصی به سود و توجه به میزان سود، اقدام به تاسیس آن میکنند. برای مثال یک تولیدی انجیر تعاونی متشکل از باغداران زیادی است که برای حذف واسطه ها اقدام به احداث شرکت کرده اند. حتی سود اعضا میتواند یکسان نباشد.

کسانی که عضو یک شرکت تعاونی میشوند نیاز به بستری دارند که در آن به صورت مستقیم محصولات خود را عرضه کنند. پس خرید از این مدل شرکتها بسیار ارزان تر و واقعی تر از خرید از سایر شرکت هاست. شما قادر هستید در شرکت های تعاونی محصول خود را با قیمت مناسب و حجم مورد نظر با قیمت واقعی بدون سود دلالان خریداری نمایید.تولیدی-انجیر

تولیدی انجیر بازرگانی

شرکت های بازرگانی اما، تفاوتی با شرکت های تعاونی دارند و این تفاوت، تفاوت در سود اعضاست. در واقع شرکت های بازرگانی برای کسب سود حاصل از فروش با یک برند مخصوص ایجاد میشوند. تولیدی انجیر به صورت بازرگانی، گسترده تر بوده و کار صادرات نیز در این شرکت انجام میگیرد.

شرکت های بازرگانی به عنوان یک واسطه بین خریدار و فروشنده عمل میکند. تمامی باغداران از سراسر کشور میتوانند محصولات خود را به این شرکت بفروشند. سپس شرکت های بازرگانی با احتساب سود اقدام به توزیع محصول به سراسر کشور و حتی خارج از کشور میکنند.

بهداشت محصول و ضمانت کیفیت کالا از جمله چیزهایی است که از یک شرکت بازرگانی میتوانید انتظار داشته باشید. شرکت های بازرگانی و تعاونی زیر نظر نهادهای دولتی می باشند و در صورت بروز هرگونه مشکل میتوانید آنها را مجبور به پاسخگویی نمایید. از طریق اینترنت نیز میتوانید از این شرکتها خرید خود را انجام داده و درب منزل تحویل بگیرید.تولیدی-انجیر-خشک-استهبان

خرید انجیر به صورت حضوری با واسطه

در سطح شهر یا در اینترنت خرید از واسطه ها مستلزم پرداخت سود بیشتر میباشد. شما اگر شرکت های بازرگانی و تعاونی ارائه دهنده انجیر با قیمت مناسب را نشناسید، مجبور به خرید حضوری از فروشگاه های فیزیکی خواهید بود.

یا اینکه در صورتی که از قیمت  انجیرهای خشک در بازار اطلاع نداشته باشید، خرید خود را از فروشگاه هایی انجام خواهید داد که قیمتی به مراتب بیشتر برای محصول تعیین کرده اند. خرید حضوری با واسطه از لحاظ قیمت، تفاوتی با خرید از تولیدی انجیر خواهد داشت. هر چه میزان واسطه ها بر سر راه خریدار و تولید کننده بیشتر باشد سود کاذب بیشتر شده و خریدار مجبور به خرید محصول با سود بیشتری خواهد بود.تولیدی-انجیر-خشک