فروش مستقیم و غیر مستقیم از جمله اصطلاحاتی است که در بازار خشکبار یا سایر محصولات به کار میرود. فروش مستقیم انجیر نوعی از معامله است که قیمت را برای مصرف کننده مناسب تر میکند. فروش مستقیم یعنی واسطه ای بین خریدار و فروشنده وجود نداشته باشد.

تولید کنندگان انجیر به دو صورت میتوانند به صورت مستقیم با حذف واسطه، فروش خود را انجام دهند. یا خود اقدام به راه اندازی سایت جهت فروش مستقیم انجیر تولیدی خود نمایند. یا اینکه فروش خود را از طریق سایت های تخصصی ارائه دهنده انجیر در سراسر کشور انجام دهند. در صورت راه اندازی سایت باید کار جلب مشتری را خود به صورت مستقل انجام دهند که این کار مستلزم صرف هزینه و انرژی بسیاری است.

در نتیجه با وصل شدن به فروشگاه های اینترنتی خرید و فروش انجیر تازه و خشک، میتوان به بازار مصرف به صورت مستقیم بدون هیچ گونه واسطه ای وصل شد. فروش مستقیم انجیر دست دلالان را از بین خریدار و فروشنده کوتاه کرده؛ و سبب میشود محصولات با قیمت واقعی و سود معقول در بازار عرضه شود.فروش-مستقیم-انجیر-خشک

کاهش سود فروش با خرید مستقیم

کسانی که از خرید و فروش مستقیم انجیر سود می برند، قطعا عمده فروشان و مصرف کنندگان خرد، همچنین تولید کنندگان فرآورده های مختلف می باشند. زمانی که مصرف کننده انجیر در هر حجم، سفارش خود را با حداقل سود خریداری کند؛ قادر خواهد بود محصول تولیدی خود را با قیمت مناسب تری به بازار عرضه کند.

در صورتی که خرید از واسطه ها و فروشگاه های حضوری سطح شهر صورت گیرد، خرید به این میزان مناسب نخواهد بود. زیرا آنها خود انجیر را با سود از دلالان و واسطه ها خریداری میکنند. با ظهور سایت های اینترنتی دست واسطه ها از معامله کوتاه شده است؛ و تنها کسانی میتوانند محصول را گرانتر بفروشند که ارزش افزوده ای نسبت به محصول خام ایجاد کرده باشند.فروش-مستقیم-انجیر-استهبان

فروش مستقیم انجیر از استهبان

برای مثال در فروشگاه های خشکبار، خرید انجیر استهبان با قیمت بالاتری نسبت به سایر انجیرها صورت میگیرد. کسانی که دوست دارند خرید خود را با قیمت مناسبتری انجام دهند می توانند از امتیاز فروش مستقیم انجیر بدون سود کاذب استفاده کنند.

استهبان منطقه ای در استان فارس است که بیشتر تولید انجیر در ایران به این شهرستان تعلق دارد. استهبان علاوه بر تامین انجیر مورد نیاز ایران، انجیر مورد نیاز دنیا را نیز تامین میکند. کشورهای زیادی هستند که سالانه به دلیل کیفیت بالای انجیر استهبان، اقدام به خرید انجیر از ایران می نمایند.

با ثبت سفارش از سایت های ارائه دهنده انجیر استهبان بدون واسطه، میتوان از امکان خرید و فروش مستقیم انجیر استهبان بهره برده و حجم سفارشی خود را با قیمت مناسب تر خریداری کرد. یا اینکه، مصرف کنندگان خرد انجیر خشک، میتوانند با هزینه ای که برای خرید خشکبار مد نظر دارند، حجم بیشتری را به صورت مستقیم از تولیدکنندگان استهبان خریداری نمایند.فروش-مستقیم-انجیر