Mohammad Shoja تا به حال برایتان پیش آمده در هنگام خوردن انجیر در یک ظرف، انجیرهای کال یا نارس را کنار گذاشته و فقط به مصرف انجیرهای تازه بپردازید؟ انجیر نارس خاصیت فراوان دارد که به همین دلیل خرید پودر انجیر کال به صورت مجزا در کنار انجیرهای رسیده مرسوم میباشد. انجیرهای کال در واقع انجیرهایی هستند که هر چقدر به درخت می مانند بزرگ نشده و رشد نمی کنند. بافت سفتی دارند که اکثرا به رنگ سبز می باشند. با توجه به نژادهای مختلف انجیر و رنگ های متنوع آن، انجیرهای کال در رنگ های مختلف عرضه میشود. انجیرهای کال برای خوردن مناسب نبوده و برای بهره مندی از خواص آنها میتوان دانه ها را به صورت پودر در آورد. خرید پودر انجیر کال از فروشگاه های تخصصی ارائه محصولات انجیر، امکان پذیر است.

انجیر نارس آب زیادی نداشته و به راحتی به درخت خشک می شود. با آسیاب کردن آنها پودری حاصل میشود که به دلیل کالری بالا و طبع گرمی که دارد برای درمان بسیاری از بیماری ها مناسب میباشد.

قیمت انجیر کال و پودر آن

انجیرهای کال در ابتدای کار یعنی در باغ انجیر، از انجیرهای رسیده جدا میشود. اگر مایل به استفاده یا خرید پودر انجیر کال هستید، میتوانید به صورت مستقیم این کار را انجام دهید. با برقراری ارتباط با باغداران میتوانید میوه های کال را به صورت فله خریداری کنید، سپس خود آنرا به پودر تبدیل نمایید. این روش تهیه انجیر کال و بهره مندی از خواص آن نسبت به خرید پودر انجیر کال مناسب تر و ارزان تر است. 48 کالری داشته و سرشار از آنتی اکسیدان است. برای رفع عفونت های مجاری ادراری مناسب است و فواید بسیاری برای دستگاه گوارش دارد. مصرف این میوه به صورت خوراکی چندان خوشایند نیست به همین دلیل آنرا به پودر تبدیل کرده و مورد استفاده قرار میدهند.

خرید و قیمت پودر انجیر خشک گوشتی استهبان : مشاهده و خرید

خرید پودر انجیر کال و خواص آن

خاصیت این میوه تنها به موارد بالا خلاصه نمیشود. خرید پودر انجیر کال به گروه های سنی مختلف جهت حفظ سلامت استخوان آنها توصیه میشود. البته که مصرف انجیر تازه و خشک نیز این خواص را دارد. به طور کلی چیزی که باید به آن توجه کنید، ارزش غذایی بالای انجیرهای خشک است. زمانی که میوه آب خود را از دست می دهد، حجم آن کم شده و مصرف تعداد بالایی از دانه های انجیر برای شخص امکان پذیر میشود. در نتیجه خاصیت و کالری بیشتری در ازای مصرف دانه های انجیر به بدن شخص میرسد.

خرید پودر انجیر کال به دلیل داشتن ترکیبات ضد باکتری جهت تقویت سیستم ایمنی به افراد توصیه میشود. برای یبوست نیز مناسب است زیرا سرشار از فیبر و پتاسیم است. برای بیماران دیابتی استفاده شده و کلسترول خون را نیز از بین میبرد.