یکی از اصطلاحاتی که خریداران انجیر خشک در بازار خشکبار با آن روبرو هستند، انجیر خشک لاکی است. زمانی که انجیر دارای رنگ قهوه ای نزدیک به رنگ شکلاتی است، به آن انجیر لاکی می گویند. با قرار گرفتن انجیر در برابر نور خورشید، پوست میوه سفت شده و اندکی تیره میگردد.

این انجیر در سایزهای مختلف و شکل ظاهری متنوع در بازار عرضه میشود که قیمت های مختلفی دارد. انجیر خشک لاکی پرک، به انجیرهایی گفته میشود که مانند یک گل باز شده و درون آن کاملا مشخص میباشد.

به راحتی می توان درون آن را مشاهده کرده و آن را از لحاظ سلامت بررسی نمود. انجیرهای شکلاتی، رنگ تیره داشته و به دلیل تفاوت رنگ آن با دانه های روشن، قیمت کمتری دارد. انجیر شکلاتی طرفداران خاص خود را دارند و مصرف کنندگانی که دوست دارند انجیر خشک را با قیمت مناسب تر خریداری کنند، از این انجیرها استقبال می کنند.Mohammad Shoja

خشک کردن انجیر خشک لاکی در منزل

زمانی که زنان خانه دار یا کسب و کارهای مستقل اقدام به خشک کردن انجیر می کنند، ممکن است نتوانند انجیر را با رنگ روشن خشک کنند. انجیر خشک لاکی همان انجیرهای سفید رنگ یا تیره رنگی است که خشک شده و در روند خشک شدن، رنگ خود را از دست داده اند. میوه ها زمانی که آب خود را از دست میدهند، رنگ شان تیره شده و بخشی از طرفداران خود را از دست می دهند.

در حالیکه از خاصیت و کیفیت آنها چیزی کم نمیشود. بسیاری از افراد دوست دارند، انجیرهای روشن و یکدست را تهیه کرده و مصرف نمایند، اما خرید انجیر خشک لاکی بسیار مقرون به صرفه بوده و با خرید آن با قیمت مناسب، روزهای متمادی میتوان از خاصیت این محصول مغذی بهره مند شد.Mohammad Shoja

 خرید و فروش انجیر خشک

  انجیر خشک تیره   به دلیل اینکه انجیر در کشور ما در حجم بالا به صورت تخصصی کشت میشود، میتوان با خرید عمده این محصول و بسته بندی آن، به خرید و فروش و قیمت انجیر خشک پرداخت. یکی از دسته های انجیر، انجیر خشک لاکی است.

استهبان از جمله مناطقی است که بیش از دو سوم انجیر خشک ایران را تامین می کند. با سفارش عمده انجیر سفید استهبان یا انجیر لاکی از سایر شهرستان ها، دسته بندی های مختلفی از انجیر را میتوان بسته بندی کرده و به فروش رساند.

با خرید عمده میتوان دانه ها را با سود کمتر در اختیار گرفته و با سود معقول به فروش رساند. دسترسی به انجیرهای استهبان از سایر شهرستان ها کار آسانی نیست. اما با ثبت سفارش در سایت های تخصصی ارائه انجیر از سراسر ایران میتوان بهترین محصولات را در کمترین زمان در اختیار داشت.