شاید به جرات بتوان گفت بهترین نوع انجیر خشک  در شهرستان استهبان و استان فارس میباشد برای معیار قیمت انجیر خشک چیز های زیادی را باید در نظر گرفت از جمله : 1.رنگ انجیر: پس از چیده شدن انجیر و جمع آوری انجیر ها را روی سکوهای سیمانی به مدت 5 روز پهن میکنند تا کاملا خشک شوند هرچقدر خشک تر شوند و روی درخت خشک شده باشند و خوب گر افشانی شده باشند رنگ انجیر روشن تر هست و روی قیمت انجیر خشک تاثیر بهتری دارند. 2. سایز انجیر خشک:بعد از خشک شدن انجیر ها را داخل شرکت میآورند و بوسیله دستگاههای مدرن انجیر ها را داخل آن میریزند که عمل سورتینگ سایز انجام میشود و انجیر ها به 4 دسته انجیر : درشت سایز AAAکه 22تا 24 میلیمتر قطر دارد جزو بزرگترین سایز انجیر میباشد. سایزمتوسط AA که 22میلیمتر اندازه دارد . سایز A که 20 میلیمتر و سایزB که 18 میلیمتر اندازه دارد. سایز Bکه ریزترین نوع انجیر به شمار میرود. هر چه سایز انجیر درشت تر باشد قیمت انجیر خشک بیشتر میشود و هر چه ریز تر انجیر ارزانتر میشود.قیمت-انجیر-خشک-1401

قیمت انجیر خشک تازه  سیاه

یکی از نژاد های انجیر خشک استهبان انجیر سیاه محلی کوهی میباشد که بصورت کاملا دیم به ثمر مینشیند و شیرینی و شهد بسیار زیادی دارد که در دو نوع انجیر سیاه اسراعیلی و انجیر خشک سیاه محلی برداشت میشود که پیشنهاد ما انجیر سیاه محلی میباشد که مخصوص سرکه انجیر و مربا و شیره است .برای خرید و قیمت انجیر خشک سیاه میتوانید در مورد هر کدام در این سایت تحقیق کنید که برای چه چیزی نیاز دارید در ضمن قیمت انجیر سیاه بسیار پایین میباشد .

جدول زیر میزان ویتامین های موجود در انجیر خشک

نام ماده معدنی مقدار در 100 گرم
کلسیم 162.00 میلی گرم
آهن 2.03 میلی گرم
منیزیم 68.00 میلی گرم
فسفر 67.00 میلی گرم
پتاسیم 680.00 میلی گرم
سدیم 10.00 میلی گرم
روی 0.55 میلی گرم
مس 0.29 میلی گرم
منگنز 0.51 میلی گرم

لیست قیمت انجیر تازه درشرکت استهبان

برای هر کشوری چندین تامیین کننده بزرگ لازم است که در کل کشور و جهان بتوانند کار پخش را انجام دهند شرکت انجیر استهبان  با تولید انبوه انجیر خشک توانسته است انجیر خشک را در حجم های زیادآماده و ارسال کنند. قیمت-انجیر-خشک-تازه

قیمت و مشخصات انجیر لاکی یا شکلاتی

بعد از سورت انجیر انجیر ها را از نظر رنگ جداسازی میکنند که به رنگ های زرد و خرمایی روشن و خرمایی تیره و شکلاتی رنگ جدا میشوند که به انجیر های تیره رنگ انجیر لاکی یا شکلاتی میگویند که قیمت پایینتری نسبت به انجیر های صادراتی رنگ روشن دارند ولی از نظر طعم و مزه یکی هستند فقط از نظر ظاهر تفاوت دارند.قیمت-انجیر-خشک-استهبان

خواص انجیر خشک تازه

همانطور که میدانید از انجیر خشک در طب سنتی بسیار استفاده میشود ما در این متن در مورد بیشتر آنها توضیح میدهیم : .انجیر خشک درمان کننده یبوست و کسانی که مشکلات دفع و تنبلی روده دارند بسیار موثر است برای درمان شما باید ابتدا 10 عدد انجیر خشک استهبان را شب داخل یک لیوان آب ولرم (آب سرد نباشد)بریزید و روی سر لیوان را بپوشانید و صبح ناشتا به مدت 7روز میل نمایید شما بدون عمل جراحی با همین کار شدیدترین یبوست را درمان میکنید. .درمان زود انزالی و تقویت قوای جنسی:طبع انجیر گرم هست و خودردن انجیر قبل از روابط باعث درمان زود انزالی میشود توصیه میشود 5 عدد انجیر خشک را میل نمایید. .درمان سرما خوردگی شدید برای اینکار جوشانده از عطاری تهیه کنید و 5 عدد انجیر خشک را درون آن بریزید تا شیره آن در بیاید همچنین میتوان از همون شربت آب انجیر استفاده کرد که خودتون با آب انجیر درست کردین. تقویت سیستم ایمنی و برای ورزشکاران: انجیر خشک مقویترین خشکبار برای عضله سازی و رشد عضلات به حصاب می آید زیرا فیبر زیادی در انجیر وجود دارد توصیه میشود در میان وعده از انجیر خشک یا پودر انجیر خشک که در سایت anjirtak.ir موجود هست تهیه کنید و میل نمایید. برای مشاهده تمامی خواص انجیر مقاله 100خواص انجیر خشک را مطالعه نمایید.

جدول میزان مواد غذایی در انجیر خشک

تشکیل شده اصلی مقدار تقریبی در 100 گرم
انرژی (کالری) 247 کیلوکالری
کربوهیدرات ها 64.87 گرم
پروتئین 3.20 گرم
چربی 0.92 گرم
آب 30.04 گرم
فیبر 9.70 گرم
قند 47.82 گرم
کلسترول 0.00 میلی گرم

قیمت انجیر خشک تازه

خرید انجیر خشک تازه باید در فصل خودش انجام پذیرد :انجیر خشک استهبان در فصل تابستان مردادماه تا اواخر شهریور ثمر دهی میکند و بهترین موقع جهت خرید انجیر تازه که قیمت انجیر خشک  مناسبتر از بقیه سال است.

قیمت انجیر خشک مرغوب

انجیر استهبان در انواع مختلفی خرید و فروش میشوند که برای تهیه انواع انجیر خشک مرغوب انجیر ها را روی نقاله میریزند و بوسیله کارگران انجیر های پرک و دهان باز را از انجیر های دهن بسته و انجیر ضایعاتی جدا میکنند. که پس از جدا سازی قیمت انجیر خشک مشخص میشود.

قیمت انجیر خشک عمده

تمامی پخش کنندگان و عمده فروشان برای راحتی کار خود و افرادی که وقت برای خرید حضوری ندارند میتوانند با اطمینان کامل از سایت ما بصورت عمده خرید خود را انجام دهند.

قیمت انجیر فله و بسته بندی شده

انجیر ها بعد از پاکسازی بصورت کارتن های 10 کیلویی و کیسه های 40 کیلویی بسته بندی و روانه بازار انجیر خشک شده و کسانی که کار پخش انجیر خشک را انجام میدهند در سراسر ایران کار پخش انجیر را انجام میدهند. لیست قیمت انجیر استهبان برای تهیه لیست قیمت انجیر استهبان وارد سایت انجیر تک شده و با مشاوران ما در ارتباط باشید.

جدول زیر مقایسه انواع انجیر از نظر سایز و رنگ و قیمت

انجیرAAAسوپر رنگ روشن سایز 22تا 24میلیمتر قیمت نسبتا بالا بسته بندی 1 کیلویی 10 کیلویی و 40 کیلویی
انجیرAAسوپر رنگ روشن سایز 22میلیمتر  قیمت متوسط بسته بندی 1 کیلویی 10 کیلویی و 40 کیلویی
انجیرAسوپر رنگ روشن سایز 20میلیمتر ا  قیمت ارزان بسته بندی 1 کیلویی 10 کیلویی و 40 کیلویی
انجیر پرک دهن باز سایز درشت رنگ روشن قیمت گران بسته بندی 1 و 8کیلویی کارتن شده
انجیر لاکی یا شکلاتی رنگ خرمایی سایز درشت و متوسط قیمت ارزان بسته بندی 1 و 10 و 40 کیلویی
انجیر ضایعاتی رنگ تیره و خرمایی سایز ریز و درشت خیلی ارزان بسته بندی 10 و 40 کیلویی

قیمت پودر انجیر خشک استهبان

قیمت انجیر خشکیک میان وعده فوق العاده خوشمزه و مقوی که میتوانید در برنامه غذایی خود بکار ببرید پودر انجیر خشک استهبان میباشد نحوه درست کردن پودر انجیر خشک: ابتدا انجیر های شیرین و رنگ دار که از قبل بصورت طبیعی با نور خورشید روی درخت خشک شده اند را تهیه مینماییم و بعد حدود 2ساعت داخل یخچال میگذاریم تا خشک بشن و موقع آسیاب کردن به تیغه های آسیاب چسبیده نشه چون انجیر ها داخلشون نرم و گوشتی هست حتما باید خشک بشن موارد مصرف پودر انجیر خشک:

  • پودر انجیر برای نرم کردن گوشت :ابتدا گوشت چرخ کرده رو آماده و مقداری پودر انجیر روی آن میریزیم مثل ادویه و بعد از 1 ساعت سرخ میکنیم و میبینید که کاملا گوشت نرم شده و راحت جویده  میشود.
  • برای سالمندان و کودکان:افرادی که مشکل جویدن دارند توصیه میکیم از پودر انجیر خشک استفاده کنید چون خوردن بسیار راحت و خوشمزه است.
  • معجون میان وعده: شما با مخلوط کردن پسته و کنجد و بادام میتوانید بهترین و مقویترین معجون را برای خود تهیه کنید .که در برنامه غذایی تمامی ورزشکاران و بدنسازان توصیه میشود.
  • برای چاقی صورت و ریزش مو بسیار مفید میباشد.