انجیر خشک شهرهای ایران

لیست قیمت انجیر در شیراز با تخفیف ۲۳%

قیمت-انجیر-در-شیراز

شهر شیراز اصلی ترین شهر ایران است که به صورت تخصصی به کشت و تولید انجیر مشغول است. قیمت انجیر در شیراز به دلیل تولید انبوه آن در شهر و روستاهای مختلف بسیار مناسب است.

کسانی که قصد خرید انجیر به صورت عمده را دارند میتوانند به صورت حضوری و اینترنتی اقدام به خرید این محصول از این شهرستان نمایند. به دلیل کیفیت بالایی که محصولات این خطه دارد، قیمت آن نسبت به سایر انجیرهای کشور اندکی بیشتر است.

انجیر میوه ای است گرمسیری که نیاز به آب زیادی ندارد. بهترین محل برای کشت انجیر شهر شیراز است. این شهر منابع آب زیرزمینی فراوانی دارد که موجب میشود ریشه های نهال انجیر به راحتی آب مورد نیاز خود را در دسترس داشته باشند. نور آفتاب و دمای هوا مطلوب رشد این نهال است. قیمت انجیر در شیراز در استهبان به دلیل نژاد برتر نهال آن بیش از سایر مناطق است.قیمت-انجیر-خشک-در-شیراز1

معروف ترین انجیر شیراز

شهرهای مختلفی نظیر استهبان، نی ریز ، داراب و غیره در استان فارس به کشت انجیر مشغول هستند. در صدر لیست تولید کنندگان انجیر کشور، شهر استهبان قرار دارد. قیمت انجیر در شیراز به دلیل تولیدات بالای این شهرستان بسیار مناسب است.

بیش از ۷۰ درصد منطقه استهبان به کشت نهال انجیر اختصاص دارد. نهال انجیر چهار سال زمان نیاز دارد تا به میوه دهی رسیده و به بار بنشیند. بعد از آن سالهای زیادی میتوان از هر نهال، میوه برداشت کرد. فصل تابستان به برداشت میوه های تازه اختصاص دارد. در سایر فصول سال میتوان انجیر خشک برداشت کرده و میوه ها را برای خشک کردن استفاده نمود.
مورد دیگری که باعث میشود قیمت انجیر در شیراز علی الخصوص انجیر استهبان بیش از سایر نژادها شود نحوه خشک کردن انجیر است. در این منطقه اجازه میدهند میوه به درخت خشک شود. زمانی که میوه به درخت مدت زمان بیشتری متصل بماند، از لحاظ ارزش غذایی غنی تر شده و خوشمزه تر میشود.قیمت-انجیر-خشک-در-شیراز-فارس

قیمت انجیر در شیراز و صادرات آن

همانطور که در بالا گفته شد میوه های استهبان به درخت خشک میشوند. به دلیل اینکه بند دانه ها قوی بوده و به درخت متصل می ماند و نیاز به کود دهی برای ماندگاری دانه ها نیست. قیمت انجیر در شیراز به خاطر ارگانیک بودن آن بیشتر میشود.

کشورهای خارجی از میوه های ارگانیک استقبال زیادی میکنند. در نتیجه انجیرهای استهبان در خارج از کشور نیز شناخته شده میباشد. حتی کشورهایی که خود صادرات انجیر خشک به سایر کشورها را دارند خواهان خرید انجیر استهبان هستند. یکی از این کشورها کشور چین میباشد.قیمت-انجیر-در-شیراز

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image