مشخصات انواع انجیر خشک

انجیر خشک ارگانیک قیمت مناسب خرید آسان

خرید-و-قیمت-انجیر-خشک-ارگانیک

انجیر خشک در مناطق مختلفی از ایران به رشد میرسد که برخی از آنها انجیر خشک ارگانیک هستند. بندهای انجیر بسیار سست می باشد، بعد از اندکی رشد، میوه از درخت کنده شده و به زیر آن میریزد. به همین دلیل کشاورزان در برخی از مناطق برای رشد بهتر میوه ها از کود شیمیایی و یا طبیعی استفاده میکنند.
یکی از این مناطق که کشاورزان آن به تولید انبوه انجیر خشک مشغول هستند، استهبان است. این منطقه تولید کننده انجیر خشک ارگانیک میباشد. نژاد درختی که در استهبان کشت میشود، نژاد پیوندی است.
این درخت از پیوند دو نهال به دست آمده و تقریبا اصلاح نژاد شده است. انجیرهایی که از این درخت به دست می آید، مدت زمان طولانی به درخت مانده و بدون نیاز به کود شیمیایی مراحل رشد خود را طی میکند. آوازه این انجیرهای ارگانیک به خارج از کشور نیز رسیده است و جز انجیرهای محبوب میباشند.خرید-انجیر-خشک-ارگانیک-کوهی

ویژگی های انجیر استهبان

انجیر خشک ارگانیک استهبان، از طعم و ظاهر بی نظیری در بین انجیرها برخوردار است. ظاهر این میوه بسیار سفید و یکدست است و سایز آن درشت میباشد. طعم آن شیرین بوده و آفت در آن راهی ندارد.
علت آن طریقه و روش خشک شدن انجیر در این منطقه است. انجیر به دلیل بند سفت میوه ، مدت زمان طولانی به درخت متصل می ماند. از خاک ، آب و نور خورشید به مقدار زیادتر استفاده کرده و مغذی تر میشود. انجیر استهبان در کشورهای خارجی مورد آزمایش قرار گرفته و از لحاظ ارزش غذایی در رده بالاتری از سایر انجیرهای قرار گرفته است.
به دلیل اینکه این میوه در استهبان در بیش از دو سوم زمین های کشاورزی کشت میشود، سالانه در حجم بالایی تولید میشود. این امر در قیمت آن تاثیر گذاشته و علاوه بر قیمت، سبب شده این انجیر در تمامی طول سال در دسترس مصرف کنندگان داخلی و خارجی قرار گیرد.خرید-انحیر-خشک-ارگانیک

خریداران انجیر خشک ارگانیک

کشورهای زیادی در دنیا مشتری و خریدار انجیر خشک ارگانیک استهبان هستند. از جمله کشورهایی که در این لیست قرار دارند، کشورهای آسیایی و اروپایی میباشند. در صدر لیست کشور چین قرار دارد. این کشور خود تولید کننده انجیر در حجم انبوه است که علاوه بر صادراتی که به کل دنیا دارد، وارد کننده انجیر ایران میباشد.علت آن نیز ارگانیک بودن انجیر استهبان میباشد.
مورد دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس هستند. به صورت فله و بسته بندی انجیر ایران را وارد میکنند. کشور ترکیه، روسیه و کشورهای اروپایی از دیگر متقاضیان هستند. طرفداران انجیر خشک ارگانیک به این کشورها خلاصه نشده و کشورهای آسیای شرقی مثل تایلند و تایوان نیز از جمله متقاضیان می باشند.خرید-و-قیمت-انجیر-خشک-ارگانیک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image