انجیر استهبان

بازار انجیر استهبان در شیراز بصورت عمده

بازار-انجیر-خشک-3

انجیر استهبان یکی از مرغوب ترین انجیر های کشور ایران است. از لحاظ ظاهری، بسیار درشت بوده و رنگ آن زرد است. طعم آن شیرین بوده و برای تولید انجیر خشک بسیار مناسب است. بازار انجیر استهبان بسیار داغ بوده و قیمت آن نسبت به سایر انجیرهای ایران بالاتر میباشد.
نژاد درختی که میوه ها از آن به دست می آیند، بسیار قوی و بدون آفت است. دانه های انجیر مدت زمان لازم را در اختیار دارند که روی درخت رشد کرده و به کمال برسند. انجیر میوه ای است که به سرعت از درخت افتاده و در برخی از درخت ها فرصت لازم جهت رشد و نمو را پیدا نمیکند. اما در استهبان به خوبی رشد یافته و از لحاظ ارزش غذایی نسبت به سایر انجیرها بهتر میباشد.
آوازه و شهرت بازار انجیر استهبان به سراسر دنیا رسیده و بسیاری از متقاضیان این نوع انجیر کشورهای خارجی می باشند.بازار-انجیر

بازار داخلی انجیر استهبان

شرکت های بازرگانی متنوعی در کار خرید و فروش انجیر استهبان در ایران فعالیت دارند. بازار انجیر استهبان در داخل از ایران، به دو صورت حضوری و اینترنتی دایر است. بیشتر خریدها امروزه به صورت آنلاین انجام میگیرد.
علت این امر سهولت خرید به صورت اینترنتی میباشد.بیشتر عمده فروشان و مصرف کنندگان خرد، بدون پیمودن مسافت زیاد، با چند کلیک به سایت های عرضه انجیر خشک، دسترسی پیدا کرده و خرید خود را نهایی میکنند. از آنجایی که بازار انجیر استهبان به صورت اینترنتی، بسیار فعال بوده و رقابت بسیاری بین فروشندگان مجازی برقرار است؛ اعتماد و اطمینان نیز در خرید از راه دور بین فروشنده و خریدار رونق یافته است.
اما در کل برای خرید انجیر با کیفیت با قیمت مناسب و اعتماد به فروشگاه، بهتر است خرید را از فروشگاه هایی انجام دهید که نماد الکترونیکی اینماد دارند.بازار-انجیر-خشک

بازار انجیر استهبان به صورت جهانی

انجیر استهبان یکی از میوه هایی است که به دلیل ارگانیک بودن مورد توجه بازار جهانی قرار گرفته است. بازار انجیر استهبان هر ساله به دلیل تولید بالا، میزبان کشورهای خارجی نظیر کشورهای حوزه خلیج فارس است.
نحوه خشک شدن انجیر استهبان به درخت یکی دیگر از دلایلی است که سبب میشود، کشورهای اروپایی به دلیل ارزش غذایی بالای آن اقدام به خرید محصول نمایند.
انجیر به درخت متصل مانده و مدت زمان طولانی از خاک، آب و هوا و نور خورشید تغذیه میکند. در نتیجه از لحاظ غذایی ارزش آن بالا رفته و تبدیل به یک محصول با کیفیت نسبت به سایر محصولات میشود. چین، روسیه، کشورهای آسیای شرقی، کشورهای عربی و اروپایی از جمله مشتریان خارجی بازار انجیر استهبان هستند.بازار-انجیر-خشک-3

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image