انجیر خشک

خرید انجیر خشک

خرید انجیر خشک

خرید انجیر خشک درجه ۱

استهبان در بازار ایران بسیار گسترده و بزرگ شده است و میزان تولید انجیر سفید و درجه یک بسیار زیاد است و هنوز هم موجودی انجیرخشک درجه ۱ با کمبود مواجه است.
زیرا انجیر خشک به تنهایی تمام درخت که ثمر میدهد انجیرخشک درجه یک نیست و هر درخت انجیر دهن باز و دهن بسته سفید و رنگ تیره و انجیر ضایعات دارد.

و چنین چیزی نیست که به شما بگویند تمام درخت انجیر پرک میدهد یا سفید نه انجیر همه درختها مخلوطی از تمامی انواع انجیر در سایز های مختلف هستند که در ادامه برا چندی شما توضیح درباره چگونگی برداشت انجیر میدهیم.

چگونه انجیر را خشک میکنند و جمع آوری میکنند

انجیر  در اوایل شهریور ماه بوسیله افتاب کم کم از رنگ سبز به رنگ زرد در می آید و به مرور زمان پوست آن چروک میشود و زمانی که تماما خشک شد بوسیله باد به روی زمین در زیر درخت میریزند و بوسیله کارگران جمع آوری میشوند.
و در مرحله بعدی روی سکو های سیمانی که به آن (مشا یا آشپنک) میگویند به مدت ۳ تا ۵ روز ریخته میشوند تا کاملا خشک شوند که بعدا دچار کرم زدگی و پروانه زدگی نشوند چون اگر نم داشته باشند زودتر خراب میشوند.در خرید انجیر خشک دقت کنید.

 

فروش انجیر خشک

برای خرید انجیر خشک کدام انجیر را انتخاب کنیم

 

همانطور که میدانید انجیر خشک به چند دسته تقسیم میشوند: 

  • انجیر پرک دهن باز (که قیمت بالایی دارد و رنگ ان روشن بوده)
  • انجیر ۳aرنگ روشن که سایز درشت و قیمت آن در انجیر های دهن بسته بالاترین قیمت را دارد.
  • انجیر ۲a رنگ روشن که سایز متوسط و قیمت مناسبی دارد و بیشترین فروش را دارد
  • انجیر  a که سایز ریز دارد که رنگ آن روشن است
  • بعد از آن انجیر های رنگ تیره و لاکی که مخصوص شیره و مربا و… هستند

همه انجیر ها ثمر یک درخت هستند و از نظر طعم و خاصیت همشون یکی هستند فقط از نظر ظاهر قیمت ها بالا و پایینتر است مثل بقیه میوه ها که در هنگام خرید انجیر خشک باید همه چیز را مد نظر گرفت.

مشخصات انجیر پرک دهان باز

به انجیر های دهن باز که بسیار زیبا و خوشمزه هستند و به ۳حالت مشاهد میشوند ۲پر و ۳پر و ۴ پر که نسبتا همگی مخلوط یک درخت هستند و به شانس ظاهرشان تغیر کرده است که مزه تمامی آنها مثل هم بوده و فقط ظاهرشان فرق دارد.

اگر شیره انجیر بسیار زیاد باشد فشار زیادی به دهان انجیر می آورد که باعث شکافته شدن انجیر میشود .

کلمه پرک به خاطر شباهت به  پرهای گل روی انجیر خشک نام گذاری شده و شاید گفت خوشمزه ترین نوع انجیر هست که قیمت بالاتری نسبت به بقیه انجیر ها دارد. در پایین همین متن تصویر و ویدیو انجیر پرک را مشاهده کنید تا بیشتر متوجه شوید.

انجیر پرک اعلا در هر باغ و هر درخت فقط ۱۰ درصد انجیر پرک ثمر دهی میکند و به زحمت به دست مشتریان میرسد چون یاید در ۱۰۰ کیلو انجیر ۱کیلو انجیر جدا کنند که این هم بسته به بارندگی و آب خوردن درخت هست و اگر باران به اندازه سالیانه بین ۴۰۰ تا ۷۰۰ میلیمتر باران ببارد انجیر پرک تولید میشود وگرنه اگر با کم آبی و خشکسالی مواجه شویم انجیر پرک با کمبود مواجه میشود که حتی انجیر های دهن بسته هم رنگ تیره تری پیدا میکنند.

تصویر زیر را که مشاهده میکنید انجیر پرک دهن باز هست که خود انجیر پرک هم در سایز درشت و متوسط فروخته میشود که به آنها انجیر AAو AAAگفته میشوند.خرید انجیر خشک

خرید انجیر خشک سایز AAA درشت 

واژه ۳A برای درشت تر بودن انجیر گذاشته شده که بزرگترین سایز انجیر خشک که بالای ۲۲تا ۲۴ میلیمتر میباشند را دارد که میتوان گفت انجیر درشت AAA به سه دسته :

  • دهان باز پرک و صد یک که انجیر نیمه باز میباشد
  • دهن بسته رنگ روشن
  • و دهن بسته رنگ خرمایی یا شکلاتی رنگ تقسیم میشوند.

انجیر های سایز درشت واقعا شیرین و گوشتی میباشند که برای درک بیشتر فیلم انجیر ها را برای شما در زیر همین متن میگذاریم تا در خرید انجیر خشک به مشکل نخورید و گیج نشوید

خرید انجیرخشک سایز AA متوسط رنگ روشن

به جرات میتوان گفت پرفروشترین نوع انجیر استهبان به شمار میرود که هم از نظر سایز که ۲۰ تا ۲۲ میلیمتر میباشد و هم از نظر قیمت که مناسب تر و هم شربت بساری دارد که در دو رنگ زرد و لاکی بفروش میرود که برای درک بهتر کلیپ آن رابرای شما میگذاریم.

خرید انجیر خشک ریز A 

انجیر سایز A که اندازه آن بین ۱۸تا ۲۹ میلیمتر میباشد که برای بسته بندی و فروش بسیار مناسب میباشد و چون سایز ریزتری دارد بیشتر مورد مصرف قرار میگیرد و صادرات انجیر a و انجیر AAبه شدت بالا رفته و درخواست های زیادی برای خرید انجیر سایز ریز و متوسط میشود.انجیر-ریز-a

 خرید انجیر خشک لاکی تیره و خرمایی رنگ

همانطور که میدانید انجیر خشک بعد از جداسازی از نظر سایز باید از نظر رنگ هم جدا سازی شوند که به سه نوع انجیر :

  • رنگ روشن سفید و زرد طلایی که به آنها انجیر سوپر میگویند
  • دوم انجیر شکلاتی رنگ که به آن انجیر لاکی و خرمایی میگویند که برای طبقه ضعیف تر با قیمت مناسب به فروش میرسد.

سوم انجیر مربایی هست که برای درست کردن مربا و شیره انجیر و کلوچه و مسقطی مورد استفاده قرلر میگیرند.انجیر شکلاتی لاکی

خرید انجیر خشک پودر شده سیاه و زرد استهبان

شاید بهترین معجون و سویق مقوی برای بدن باید کفت که پودر انجیر هست که هم میتوان برای میان وعده و هم برای تفت دادن گوشت و نرم کردن گوشت به کار میرود .

پودر انجیر خشک از خشک شدن انجیر و اسیاب کردن انجیر خشک بدست می آید که میتوان هم بصورت تکی و هم مخلوط با کنجد و پسته و فندق و گردو مصرف کرد که پیشنهاد میشود تنها با عسل یا خالی روزانه ۲ قاشق غذا خوری مصرف شود.

پودر انجیر فیبر بسیار بالایی دارد که باعث چاق شدن صورت و بدن میشود و هیچ گونه چربی اضافی برای بدن ایجاد نمیکند.

حتی برای کسانی که مشکل جویدن انجیر سالم دارند هم خوردن پودر انجیر پیشنهاد میشود .

برای خرید  انجیر خشک  پودر شده با بهترین کیفیت کافیست با ما در ارتباط باشید.پودر انجیر خشک

 

بسته بندی انجیر خشک چگونه است

برای خرید انجیر خشک ممکن است هر کسی صلیقه ای داشته باشد  بیشترین نوع بسته بندی بصورت عمده کارتن های ۱۰ کیلویی میباشد و برای انجیر های ضایعاتی و مربایی گونی های ۴۰ کیلویی مورد استفاده قرار میگیرد. البته بسته بندی های ۱کیلوگرم و ۵۰۰ گرمی هم در بیشتر شرکت های خشکبار مورد استفاده قرار میگیرند.بسته-بندی-انجیر

خرید انجیر خشک در سایت چگونه است

شما میدانید که در سایت های مختلف بدلیل واسطه ها انجیر خشک را باید به قیمت گرانتر خریداری کنید ولی در سایت انجیر تک زیرا محصول انجیر را شما مستقیم از باغدار خریداری میکنید قیمت را بصورت عمده دریافت میکنید که خیلی  برای شما سودمند میباشد.

ایا انجیر خشک که خریداری کردیم خواص درمانی هم دارد.

خواص انجیر بسیار زیاد هست که میتوانید روی این لینک کلیک کنید

باید بگم که بهترین میوه برای درمان بیشتر بیماری ها انجیر خشک است
انجیر خشک درمان کننده بیماریهای گوارشی از جمله یبوست و زخم معده میباشد.
شما میتوانید برای درمان هر شب ده عدد انحیر خشک را داخل یک لیوان آب بریزید و صبح ناشتا هم شربتی که بیرون آمده و هم خود انجیر که نرم شده را میل کنید که بسیار خوشمزه و مقوی میباشد
همچنین برای کودکان و بچه ها برای هوش و تقویت سیستم ایمنی و قوی شدن استخوان ها بسیار مفید میباشد.کسانی که پوستی چروک و موهای ضعیفی دارند حتما ماهیانه حد اقل ۱کیلو گرم انجیر خشک را از سایت ما خریداری کنند تا صورتی زیبا و موهایی با ریشه قوی داشته باشید.

پودر انجیر خشک در طب سنتی در تمامی نسخه های دارویی مخلوط و میکس میشوند که جوشانده آن برای درمان سرما خوردگی بسیار مفید میباشد که در داروخانه ها شربت انجیر فروش بسیار بالایی دارد.شما میتوانید با دست خودتان انواع معجون ها را درست کرده و میل نمایید.

قیمت انجیر خشک چگونه است

قیمت انجیر خشک استهبان به خاطر زیاد بودن گرید ها  و کمبود انجیر خوب هفتگی یا ماهانه در حال زیاد شدن و یا کم شدن است و نمیتوان قیمت ثابت را درون سایت گذاشت و شما برای دریافت نرخ روز انجیر میتوانید بصورت هفتگی در واتساپ لیست قیمت محصولات را از ما دریافت کنید.

مشاوره و خرید انجیر خشک

برای خرید انجیر خشک به قیمت مستقیم از باغدار با ما در ارتباط باشید.

مشاوره و فروش

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما ارتباط بگیریم.
(Required)

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image